Wpis z mikrobloga

Hej murki, w moim #windows, a konkretnie #windows11 i to w dodatku insider preview kilka dni temu, pewnie po którejś aktualizacji, przestały działaś sterowniki klawiatury. Kod 52. Sterowniki są niepodpisane, bo sprzęt ma już z 18 lat (zboard merc).
Do tej pory wszystko działało ładnie przez lata używania w W10 i ostatnio w W11. Muszę je instalować wyłączając tryb wymuszania podpisu i to była jedyna niewygoda. Po każdym restarcie wszystko działało i system nie robił problemów z faktem, że sterownik nie jest podpisany. Obecnie, od kilku dni, jeśli nie wyłączę sprawdzania podpisów podczas startu, to klawiatura całkowicie umiera (nie tylko część gamingowa) i nawet nie można się zalogować, a windows wywala błąd niepodpisanego sterownika.
W sumie mógłbym nawet tak żyć, bo przywróciłem bootmenu i za każdym restarem wyłączam wymuszanie podpisów sterowników, ale okazało się, że anticheat nie uruchamia się jeśli tak zrobię i nie można grać (°°

Na razie wypisałem się z Insidera i czekam aż wpadnie nowa aktualizacja, żeby wrócić do kompilacji vaniliowej i zobaczyć czy problem powtórzy się w normalnym systemie.

Ale mam pytanie: czy ktoś z Was, być może również używających niepodpisanych sterowników do innych urządzeń, nie zauważył podobnego zachowania, bo przeszukałem trochę internety i zero sygnałów?
  • 2