Wpis z mikrobloga

Reżim pisowski uniemożliwia właśnie udział w legalnie zgłoszonym zgromadzeniu przez uczestników.
Kilku uczestników zostało otoczonych kordonem, zostali wylegitymowani oraz dodatkowo mieli przeszukane bagaże.
Na ten moment policja nie chce wypuścić z kordonu policji ze względ na fakt iż posiadają megafony i mogą potencjalnie zakłócać "obrządki religijne" (rocznicę smoleńską) organizowane przez PIS.
Polska już dawno stała się państwem mafijnym.
#pis #bekazpis #smolensk #rezim #rosja #kaczynski
adrian1702 - Reżim pisowski uniemożliwia właśnie udział w legalnie zgłoszonym zgromad...

źródło: comment_1657435826EMR1TKZXie3pQjtK5qpenv.jpg

Pobierz
  • 37
@adrian1702: Ja bym wprowadził przepis, że policjant może legitymowac dowolną osobe, ale tylko mając uzasadnione podejrzenie, że osoba popełnia czyn zabroniony, ale nie na zasadzi "o, bo mi sie wydawało" - tylko BSW miałoby prawo zbadać, czy co najmniej 70% jego legitymowań dotyczyło osób popełniających czyn zabroniony. Jeśli nie - policmajster z własnej kieszeni płaci legitymowanemu odszkodowanie.

Dziś policjanci sa rozliczani z legitymowań - im wiecej tym uważany jest z dzielniejszego
@adrian1702: kurde to jest nierealne, wczoraj byłem na Bobrowieckiej w wwa, tam jest jakiś hotel i centrum szkoleniowe no i policjantów było z 50.
Rozumiecie że PiS ściąga psiarnię z innych miast, płacimy za ich zakwaterowanie i podróż służbową, wszystko po to by chronili "obrzędy" naszego kaczego dyktatora.

Zastanawiałem się po #!$%@? oni się tu w ogóle znaleźli ale teraz wszystko jasne xD
@atrophy: O uzasadnionym podejrzeniu jest, jednak nikt tego nie weryfikuje. Wręcz przeciwnie - nagradzani sa policmajstry, które legitymują jak leci. Pojdą na targ, wylegitymują 50 babuszek co kupiły pietruszkę (a bo zielone, to mi się wydawało, że to marihuanen) i mają 50 zł premii.

A jeśli się trafi jakiś Axel Foley, który wyśledzi włamywacza i tylko jego wylegitymuje - dostanie gówno.
Rozumiecie że PiS ściąga psiarnię z innych miast, płacimy za ich zakwaterowanie i podróż służbową, wszystko po to by chronili "obrzędy" naszego kaczego dyktatora.


@xdTM: ale rozumiesz, że w policji mają tzw. adaptacje gdzie nowych policjantów wysyła się do OPP do dużych aglomeracji właśnie na takie protesty? To samo delegacje na granice.
Jeżeli się myle to niech mnie ktos poprawi
@7160: @atrophy: uwielbiam jak wykopki szczekają a nie mają zielonego pojęcia o czym mówią xD Art 15 UOP daje prawo legitymowania praktycznie wszystkich. Jest to właściwie podstawa dla pracy policjanta.

Art. 15. [Uprawnienia policjantów]

1.

Policjanci wykonując czynności, o których mowa w art. 14, mają prawo:

1)legitymowania osób w celu ustalenia ich tożsamoś


Art. 14. [Zadania Policji]

1.

W granicach swych zadań Policja wykonuje czynności: operacyjno-rozpoznawcze, dochodzeniowo-śledcze i administracyjno-porządkowe w
@atrophy: Policjantowi jest potrzebna jedynie faktyczna podstawa do legitymowania. Uczestnictwo w demonstracji potencjalnie naruszającej porządek publiczny jak najbardziej stanowi taką podstawę.