Wpis z mikrobloga

Od paru miesięcy uczę się programowania w C# i jako tako mi to wychodzi, ale wykładam się na pisaniu algorytmów sortowania :( ktoś jest w stanie coś polecić jakąś książkę? kurs? poradnik na YT? który pomógł mu ogarnąć ten temat?
#programowanie #programista15k
  • 28
  • Odpowiedz
  • 1
Mogę być spokojny o robotę. Typy się kłócą o ręczne pisanie algorytmów. Niech się bawią xD
  • Odpowiedz
@Kaczus2B: Tak, drobny, łatwo wymienialny artefakt bez wpływu na architekturę, czy przepływ sterowania. Kto zaczynając jakiś projekt myśli o tym jakiej implementacji sortowania użyje? Nikt, a większość ma w dupie nawet jaki algo siedzi pod spodem komponentu wyższego poziomu. Czym mnie chcesz przekonać? Tym 1% programów, w których będzie to istotne? Sorry, ale za długo w tym siedzę, żeby kupować takie bajki. Umiem napisać różne algorytmy ręcznie - w 9/10 przypadków
  • Odpowiedz
@file_get_contents: a gdzie napisane, ze na początku o tym myśli? Mysli o tym, gdy okno otwiera się kilka minut zamiast kilka sekund i nie nie musi go napisać, ale musi rozumieć, dla jakiego rodzaju danych jakie rozwiązania można zastosować - mogą być gotowe, ale ważne by rozumiał czemu. Te 99% programów, gdzie nie ma to znaczenia za jakiś czas tworzyć będzie wdrożeniowiec wyklękując, a nie programista (zresztą coraz częściej juz to
  • Odpowiedz
@Oo-oO: Jednego i drugiego. Niestety jak zobaczyłbyś to co trzeba wyprowadzać czasami po 'wanna be programmer' zrozumiałbyś o czym mówię. Firma z tego co wiem, drugi raz błędu nie popełni, ale co trzeba było prostować to inna sprawa.
  • Odpowiedz
@Kaczus2B: spoko, niejedno w życiu widziałem. Niemniej, w tym wypadku, GUI z natury rzeczy przeważnie czeka na dane od użytkownika, stąd trudno mi sobie wyobrazić potrzebę złożonych algorytmów do obsługi okienka.
  • Odpowiedz
@Kaczus2B: no spoko, to okienko jedna rzecz - architektura, jakies tam mvc czy inne wątki, whatever. Okienko wyswietla "czekam na dane" czy inna głupote. Czysta architektura. A obrobka danych to inna inszosc i tu jak najbardziej racja ze algorytm powinien mieć ręce i nogi.
  • Odpowiedz