Wpis z mikrobloga

@blackdkiwi: A ile masz obecnie? Ja bym starał się nie przekraczać 88-89, skoro takie są zalecenia producenta. Jak twój cudaminer zbyt mocno katuje kartę graficzną to możesz spróbować odpalić na innym configu, ale wtedy kh/s spadnie.
@blackdkiwi: Tylko z kartą na 100% masz większy pobór prądu i szansę na to, że w takich temperaturach ją usmażysz, ale każdy o sobie decyduje. Ja tylko komentuję :)

Aha: W takiej starej karcie to pasta od chłodzenia jest już w tragicznym stanie, więc jej wymiana zapewne też by trochę pomogła.
@blackdkiwi: teoretycznie karty graficzne mogą wytrzymać temperaturę około 100C ale ze względów oczywistych nie jest zalecana długotrwała praca przy takiej temperaturze ;) Bezpiecznie jest max ~85, a i tak karta traci swoją żywotność szybciej.
@XpedobearX: aktualnie mam 80-81C na auto co daje około 1850RPM. Ja strasznie nie lubię szumu wiatraków dlatego za bardzo nie chcę podkręcać ale jak mnie nie ma w domu to czemu nie.
@XpedobearX: no niestety ale cgminer mi nie startuje po wklepaniu tych opcji, nie chce mi się z tym bawić :P powierzam to funkcji auto, skoro sterownik uważa, że trzymanie karty na 81 stopni jest ok to niech tak będzie :> MSI ma 3 lata gwarancji.