Wpis z mikrobloga

Chcę kupować bitcoina co miesiąc za 5-10k pln. Jak mam uśredniać cenę, na czym to polega. Musze coś obliczać czy tylko kupować co miesiąc bez względu na cene i to jest uśrednianie XD
#bitcoin #kryptowaluty #btc
  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

upować co miesiąc bez względu na cene i to jest uśrednianie


@azek: tak

Ewentualnie kupować przy większych tąpnięciach, ja tak osobiście robię, z tym, że jest to bardziej ryzykowne bo nigdy nie wiesz kiedy i czy w ogóle będzie więcej tąpnięć
  • Odpowiedz
@azek:
Jeden miesiąc kupisz BTC przy cenie 10 000$
Drugi miesiac kupisz BTC po cenie 5 000$

Wydałeś 20k zł (po 10k na miesiąc) a średnia cena 7 500$

Matura z matmy zdana? :D
  • Odpowiedz
@To_The_Moon: @Jah00:
dobra dzięki. Tylko czekam z pierwszym zakupem, mam około 10k na start w pierwszym miesiącu, ale się janusz odzywa wykopowy i czekam ciągle aż spadnie na 17=18k xd
  • Odpowiedz
@azek: Zejście poniżej 19k w najbliższych miesiącach jest skrajnie nieprawdopodobne, a potem może być różnie. Osobiście kupowałbym od dziś co tydzień albo co dwa przez najbliższe kilka miesięcy. Zależy ile masz kasy. Co miesiąc to zbyt rzadko bo za rok cena będzie sporo większa. Dodatkowo w przypadku jakiejś dużej pompy wstrzymałbym się z zakupami i poczekał kilka miesięcy by zobaczyć jak się sytuacja rozwinie.
  • Odpowiedz
@Poziomeks: Skąd pewność? Z analizy rynku, a siedzę już na nim 10 lat. Nic w tym momencie nie przemawia za spadkami. Chyba, że masz jakieś argumenty, poza strachem, że uuu spadnie? Ja takich argumentów nie znam.
  • Odpowiedz
@Jah00 ja tam myślę, że skrajne nieprawdopobienstwa w crypto się zdarzają dosyć czesto i cały czas jesteśmy w downtrendzie. Oczywiście nie hejtuje miras, ale osobiście stawiam na jeszcze większy spadek przed porządnym odbiciem.
  • Odpowiedz
@Poziomeks: 80% osób na to stawia. Dlatego się mylą. Nie wykluczam spadków na jesieni, bo gospodarka światowa się w-----e, ale teraz wszyscy są na wakacjach, więc nic wielkiego się nie wydarzy.
  • Odpowiedz
@Gusmag: Bo jesień to tradycyjnie burzliwy okres na krypto i w gospodarce też, a poza tym ciężko prognozować tak daleko do przodu, więc wszystko może się stać, choć nadal nie stawiam na spadki, tylko na wzrosty, to znaczy uważam, że dołek już był.
  • Odpowiedz
@Fangu: Analiza techniczna w oderwaniu od realiów rynkowych i fundamentów to wróżbiarstwo. Jest bardzo dużo kupujących w okolicach $20k i to widać nawet na tym tagu, a wszyscy co chcieli sprzedać już sprzedali i pojechali na wakacje.

@noobeksaibotek1994: Wszyscy czekają i się nie doczekają. Tak jak na $1k czekali w 2018.
  • Odpowiedz