Wpis z mikrobloga

Obejrzałem sobie tą słynną #kompaniabraci i szczerze mówiąc, niezły serial, ale mimo wszystko mocno przehajpowany.

+ bardzo dobrze zrealizowane walki, mega realistyczne. Ani nie w takim hollywoodzkim stylu, że wybuchają nawet suchary, ani też nie jakaś niskobudżetowa produkcja, gdzie niby coś tam jest ostrzeliwane, kilka kul przeleci, ale tego nie czujesz. Tu było to po prostu idealne.
+ fajnie pokazana mniej patetyczna rzeczywistość wojny, czyli pogarda dla świeżaków, nasrane w okopach, bo ludzie bali się z nich wyjść pod ostrzałem, zbieranie łupów wojennych, pijani żołnierze niewiedzący, co ze sobą robić, samowolki itd.

- słaba fabuła. Zdaje sobie sprawę, że to nie film, gdzie w 2h mam upiętą całą akcję, że tutaj chodziło o pokazanie rzeczywistości tych żołnierzy (a więc i dni, gdzie po prostu siedzą i nie mają nic do roboty), i że zapewne motywem głównym była chęć pokazania tego, jak poszczególne wydarzenia kształtowały ich jako "braci", niemniej słabo to wyszło głównie ze względu na...
- ...drewniane aktorstwo. Praktycznie na palcach jednej ręki mógłbym policzyć momenty, gdzie faktycznie widać było te emocje (wejście do obozu). Kompletnie nie czułem chemii między aktorami a przykładem tego jest gość grający Wintersa. Autentycznie #!$%@?ł za każdym razem, kiedy się pojawiał na ekranie, bo był tak sztywny i wyglądał jak gimnazjalista podczas recytowania jakiegoś wiersza.

Ogólnie z ręką na sercu, dopiero przy 4 odcinku zaczynało się coś dziać ciekawego, choć i tak jeszcze wahałem się, czy dać sobie spokój, bo serial nie porywał. Dopiero od 5 odcinka faktycznie przyjemnie się to oglądało, ale też nie tak, że z niecierpliwością odpalam kolejny odcinek. Nie wiem, być może gdybym znał książkę, ewentualnie mocniej interesował się historią tej kompanii, to byłoby lepiej.

Oceniam ten serial na 7/10. Fajnie nakręcone walki, tylko 10 odcinków, do obejrzenia sobie w sam raz, ale czy faktycznie to zostaje w pamięci? Raczej nie.

#seriale #ogladajzwykopem
Pobierz bezbekpol - Obejrzałem sobie tą słynną #kompaniabraci i szczerze mówiąc, niezły seria...
źródło: comment_1657366259dcrzWtORqLSU8e7QaJ5AjE.jpg
  • 5
@bezbekpol: ile masz lat? jeżeli poniżej 25 to chyba normalne że dla ciebie takie filmy będa wyglądać sztywno, ja mam tak samo z oglądaniem filmów z lat 50-70 tam w ogóle masakra jeżeli chodzi zachowania aktorów XD po prostu inne wychowanie i być może nie odpowiedni nastrój do oglądania ma na takie rzeczy wpływ.
@kamzie: Kilka by się znalazło, oczywiście biorąc pod uwagę kilka założeń, tj:
- obojętnie jaki serial, a nie wojenny
- nieuczciwe by było oceniać całe seriale mające po kilkadziesiąt odcinków, tak samo jak serial, który ma ich 10
- liczą się emocje, a nie rozmach

Biorąc pod uwagę powyższe, to tak na szybko:
- Gra o tron. Tylko tutaj mówię z perspektywy kogoś, kto to sobie obejrzał, kiedy wszystkie sezony były
bezbekpol - @kamzie: Kilka by się znalazło, oczywiście biorąc pod uwagę kilka założeń...