Wpis z mikrobloga

#wakacje #zalesie #podroze #dominikana #biuropodrozy

Kurde! Ale walnęła waluta. Kiedyś wakacje z biura podróży na Dominikanę można było ogarnąć spokojnie za niecałe 5 tysiący a teraz bez 7 tys to nawet nie podchodź..

Nie wiem może się nie znam bo szukam terminy w zimie może te są typowo turystyczne ale wydaje mi się ze tak drogo to jeszcze nie było ;/

#pytanie

Gdzie warto poleciec ze względu na sytuacje geopolityczna i gospodarkę? Bo nie wiem czy robić sobie wakacje w Europie tam gdzie taniej czy jednak dalsze kierunki bo ceny walna? W tym roku planuje 3x wycieczki.
  • 18
@petugh: właśnie już jestem nastawiona na Kanary. Jednak bardzo jestem zawiedziona bo chciałam Dominikanę ale żeby pozwiedzać na wypasie to musiałabym doliczyć 1,5 tysiąca kurde a kwota idzie już 8,5 tyś za głowę więc za drogo ;/ Dlatego wybiorę Kanary. Ehhh szkoda.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@calka-rekurencyjna: nie ma co ukrywać, że Dominikana jest droga. Bylam i na Kanarach i na Dominikanie i jednak to nieporównywalny klimat. Po wakacjach na Dominikanie Kanary to jednak nie to samo :) a może poczekaj do przyszłego roku i odłóż na Dominikanę? My w tym roku Meksyk :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@calka-rekurencyjna: Ogólnie przed Dominikana byliśmy 2 razy na Kanarach i nam się podobało. Dominikana to całkiem inny klimat. Taki wiekszy luz, inna natura, duuuużo więcej zieleni. Cudowne plaże, lazurowa woda... Byliśmy w marcu tego roku znów na Kanarach i już za bardzo chyba porównywaliśmy chyba do Dominikany, bo nie byliśmy do końca usatysfakcjonowani. Jednak na Kanarach masz bardzo dużo Anglików, a ci jak sie napiją to są bardzo głośni. My akurat
@petugh: bardzo CI dziękuję za opinie. Wartościowe informacje dla mnie :) A coś polecasz ewentualnie do pozwiedzania na 4-6 dni blisko europy albo w europie i w miarę niedrogiej cenie? Zastanawialam się nad Malta, Portugalia i nisko budżetowo nad Macedonia lub Albania.
@eurphie: a kiedy miałeś za 6400? No właśnie mówię o tym ze cholerna podwyżka jest ;/ Dlatego z wielkim bólem odpuszczam Dominikanę bo co mi za wakacje jak mnie stać nie będzie na fakultatywne wycieczki. Siedzenie tylko w hotelu totalnie mija się z celem.
@eurphie: no ja to mało co się najeździłam więc dla mnie Kanary to będzie super zabawa. Tak jak koleżanką wcześniej sobie zostawiam Dominikanę na później. Wyspy zielonego przylądka tez są spoko ale skoro mówisz ze testy to rzeczywiście tez bezsensu. Ja pierdziele ;/ Ale beznadzieja. Wreszcie człowiek odpoczął z kredytem a tutaj ceny boom.