Wpis z mikrobloga

@aloucie: Póki co do nauki rozwiązań opartych na linuksach. Stawiam na tym klaster w OpenStack i chcę na tą chwilę poćwiczyć macierz/storage Ceph.
Ale i tak wygląda na to że szybciej mnie OpenShift dogoni.
@motaboy: nie chciałbyś się wymienić te raspberry za porsche 911?
a tak na serio to myślę że najlepiej byłoby to wydrukować, jest strasznie słabo z obudowami, np. nie ma obudów z miejscem pod wentylatory 80 czy 120mm.
nie chciałbyś się wymienić te raspberry za porsche 911?


Używane je ostatnio kupiłem po 200 zł. za sztukę (to 3B bez plusa). Przy normalnych cenach mniej chyba za nowe płaciłem. "4" faktycznie kosztują absurdalnie dużo - moja to chyba 4GB wersja.

a tak na serio to myślę że najlepiej byłoby to wydrukować, jest strasznie słabo z obudowami, np. nie ma obudów z miejscem pod wentylatory 80 czy 120mm.


To się po prostu
@motaboy: przypuszczam, że znalazłbyś gotowe projekty na thingsverse, a samemu mógłbyś zaprojektować w autodesk fusion, ale bez doświadczenia prawdopodobnie nie wszystko pójdzie po twojej myśli. Plik projektu (.stl) przesyła się do firm drukujących 3D i one robią wycenę, ale nie wiem czy to się opłaca przy jednej sztuce. Prawdopodobnie musiałbyś szukać informacji na tagu #druk3d i może ktoś podjąłby się wyzwania. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Moja rada