Wpis z mikrobloga

#koronawirus
partnerka z która mieszkam złapała korone, szczepiona 3 razy, ja to samo ale narazie czuje się OK. Czy musze jakoś specjalnie fisiować, typu izolować się od niej, nosic maske na mordzie w domu, kąpać się w domestosie co 10 minut etc czy wziac na luz?
  • 8
@Catmmando: zdecydowanie nie, ale temat wirusa raczej zlewam, chciałbym wiedzieć jakie jest ryzyko zarażenia, jeśli jest małe to wole wziąć na luz, ale jeśli 50%+ to może warto by było zastosować jakieś środki zapobiegawcze
@psyhatog: Ja byłem szczepiony jeden raz, partnerka nie była. Złapała Covid. Kiedy zdrowiała ja zaczynałem mieć objawy – kaszel z bólem mięśni (szczególnie tych w klatce piersiowej), gorączka około 38⁰C. Partnerka miała tylko srakę i kaszel, trzymało ją tydzień. Mnie tylko trzy dni, także to jest zupełne indywiduum. Bierz profilaktyczne wit C 1000, wietrz mieszkanie, wrzuć na luz. W razie pierwszych objawów przeciwwirusowe leki bez recepty (tylko wtedy odstaw wit C!).
chciałbym wiedzieć jakie jest ryzyko zarażenia, jeśli jest małe to wole wziąć na luz, ale jeśli 50%+


@psyhatog: 70% domowników się zaraża.

w 2019 normalni ludzie chorej żonie/dziewczynie przywozili rosół od mamusi i parzyli herbatę z malinami.

ale już nie jest 2019 teraz jest 2022, jak ktoś ma bezobjawowego wirusa kaszlu to tylko miotacz ognia! nie masz wyjścia człowieku!!!
jak tego nie zrobisz to złapiesz bezobjawowego wirusa kaszlu, potem mnie zarazisz
Pobierz
źródło: comment_1657266868riRnFfd1h26c5roHuBWx9B.gif