Wpis z mikrobloga

W co polecacie obecnie włożyć 10k poduszki finansowej by straciła na wartości jak najmniej, a zarazem w miarę możliwości można było ją wyciągnąć w razie nagłej potrzeby? Konto oszczędnościowe, lokata, obligacje indeksowane inflacją (4- lub 10-letnie?) czy jakiś inny instrument?

#oszczedzanie #finanse
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Salvaro: Stosuję zasadę, że poduszkę finansową trzymam - 25% na koncie oszczędnościowym (dostęp natychmiastowy) i 75% w EDO (dostęp w kilka dni). Złoto będzie dobre, ale raczej nie na poduszkę, tylko jako jeden z elementów do portfela długoterminowego. Spekulanci co radzą trzymać poduszkę finansową w krypto niech spłoną w piekle ( ͡° ʖ̯ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Salvaro: Dostęp na pewno bardziej utrudniony, bo zwykłe EDO zakończysz przedterminowo w sekundę przez internet, a wcześniejsze zakończenie PKO ike obligacje wymaga dodatkowo wizyty w domu maklerskim i wypowiedzenia umowy. Osobiście poduchę mam w zwykłych edo, a moje akcyjne ike jest w portfelu długoterminowym i środki z niego będą przeznaczone typowo na emeryturę. Z zasady mają być nienaruszalne, bo szkoda marnować sobie limit wcześniejszymi wypłatami. Tak samo mam z obligacjami rod,