Wpis z mikrobloga

Nadchodzi wkrótce moment na wymianę telefonu. Dotychczas miałem zawsze androida, jednak coraz częściej korzystam z ekosystemu apple i zastanawiam się nad przejściem na jabuszko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Alternatywą jest Samsung Galaxy S22.
Co brać?
Ankieta w komentarzu.

  • 66
  • Odpowiedz
@sawantir: kupiłem s22+ i bardzo polecam. Bateria jest na półtora dnia z moim użytkowaniem, wszystko chodzi plynnie i się nie zacina, aparat super, ekran zajebisty. Dex jest super opcja jesli Ci potrzeba.
No i ogólnie nakładka samsunga na andka jest teraz bardzo spoko plus długi okres wsparcia.

Ale z Iphona pewnie też będziesz zadowolony bo miałem wcześniej cały ekosystem apple (mac m1, iphone, airpods, ipad) i to wszystko razem smiga
  • Odpowiedz
@sawantir: S22 poza częstotliwością odświeżania ekranu nie ma żadnych plusów. Exynos jak się grzał tak się grzeje, do tego bateria to żart. iPhone wytrzyma 2 lub 3 razy dłużej na baterii niż S22. Ktoś tam #!$%@?ł o aparacie - wideo nagrywane będzie lepsze w iPhonie, a aparatowo będą to porównywalne urządzenia. Zwykłe S22 to nie S22 Ultra żeby miał np. peryskop.
  • Odpowiedz
@sawantir: Jak masz ekosystem i korzystasz to jabłuszko. Jak tylko okazjonalnie to wolałbym S22 (ale jestem zachłanny i wziąłbym ultra XD).

Ja sam jestem po przesiadce z S20 FE na Iphona 13 pro max i jestem średnio zadowolony.
  • Odpowiedz
@sawantir: miałem kiedyś S8, wymieniłem na iPhone Xr, nie żałuję. W pracy używam Xiaomi Mi 9 (debiut rok później niż Xr) i mnie śmiech ogarnia jak to dramatycznie działa. Bateria juz na wykończeniu, ekran bez powłoki, palcuje sie i jest nieprecyzyjny. Mój brat, wcześniej użytkownik rzeczonego Mi 9, zmienił na iP11, mówi ze nie ma porównania. Ogólnie 3 osoby z mojego otoczenia zmieniły Androida na iOS i nie żałują
  • Odpowiedz
@sawantir: mnie denerwowały na androdzie zwiechy w kluczowych momentach, zamówienia biletu, sprawdzenia rozkladu kiedy mam minutę na zmianę tramwaju/pociągu. Tu jak na razie działa bezbłędnie.

@poloq: @sawantir: O to to to - dokładnie to samo najbardziej do mnie przemawia za iOS. Używam dość starego już iPhone XR i nigdy coś takiego mi się nie zdarzyło, podczas gdy na androidzie miałem takie sytuacje dość często.
  • Odpowiedz
@Wygryw_z_wyboru gówno prawda, mam dwie karty SIM, non stop Wi-Fi plus mobilny internet i Bluetooth i S22 ultra trzyma mi około dwóch dni na pełnej baterii. To są posty z farmy trolli pisane pod konkurencję.
  • Odpowiedz