Wpis z mikrobloga

Ale czyż to nie urok tych traktów omijających, główne trasy?


@mirekwirek: trochę urok, a trochę sraczka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Poważnie. Ja rozumiem, że kiedyś na rozdrożach stawiano krzyż/kapliczkę. Ale jak przy zwykłej drodze na 500m masz nawalone z 10 kapliczek i do tego drugie 10 krzyży to co to za urok? Nie nie jest to droga krzyżowa jakby ktoś pytał.
  • Odpowiedz
Poważnie. Ja rozumiem, że kiedyś na rozdrożach stawiano krzyż/kapliczkę. Ale jak przy zwykłej drodze na 500m masz nawalone z 10 kapliczek i do tego drugie 10 krzyży to co to za urok? Nie nie jest to droga krzyżowa jakby ktoś pytał.


@pawlos10rs: Na bardziej ruchliwych drogach to każdy krzyżyk oznacza dzbana który się rozwalił tam na drzewie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Yurakamisa: to raczej powszechna wiedza (aczkolwiek jak kiedyś jechałem na stopa z małżeństwem ze słowacji to musiałem im wytłumaczyć co oznaczają bo u nich nie ma takiego zwyczaju), ja napisałem o takich sakralnych figurach ufundowanych przez lokalną społeczność, nie przez rodzinę tragicznie zmarłego (bo nie każdy krzyż oznacza dzbana, który rozwalił się na drzewie, a też zwykłych prostych ludzi, którzy mieli nieszczęście być zabitym przez trzeźwego bądź pijanego kierowcę na
  • Odpowiedz