Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam martwego górnego zęba trzonowego. Informacja potwierdzona przez dentystę. Konsekwencją tego jest torbiel korzeniowa, która nie należy do tych najmniejszych. Jest całkiem spora- jak to określił dentysta.
Czy mogę wyrwać takiego zęba, a razem z nim zostanie usunięta torbiel? Czy torbiel zostanie i z czasem się wchłonie?
Mam zalecenie leczenia kanałowego tego zęba, jednak nie chcę się tego podejmować. Nie tylko ze względu na cenę, ale też ewentualne niedogodności, które mogą wystąpić w późniejszym okresie- t.j. pobolewanie, niedokładne wypełnienie etc. Lekarz stwierdził, że jak kanałówka nie pomoże to ząb do wyrwania.
Głównie chodzi mi o to, czy torbiel sama się wchłonie, czy zostanie usunięta razem z zębem?
P.S. nie interesuje mnie leczenie kanałowe, a jedynie wyrwanie zęba i to co się stanie z torbielem. Dziękuję za każdą odpowiedź.
#anonimowemirkowyznania #stomatologia #zdrowie #medycyna

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62c573c18f6c406f2ddd88b2
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
  • 4
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: hej, ja sie dowiedzialem po bólu że już mam torbiele, które musiały zostać wycięte razem z wierchołkami zębów (3) 1;2;3.
Opcje były: operacyjna resekcja torbieli przez dziąsła i kości lub wyrwanie zębów. Już minęło 10 lat od operacji i lekko zciemniały zęby, mimo że chirurg kardynał ośrodka ostrzegał że pewnie wypadną w ciągu 4-6 lat.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: #!$%@? wie, my wyszły razem. Lekarza musisz zapytać, dlatego żeby wyrywają hirurdzy a leczą dentystki nie higienistki żeby umieli sobie z tymmporadzic. Jego zasranym obowiązkiem będzie to wyczyścić lub zdrenowane tak by mogło się zagoić.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: a nie boisz się niedogodności związanych z utratą zęba, które są znacznie bardziej dokuczliwe i drogie w naprawianiu? Wszystko zależy od wielkości torbieli - czasem się ją usuwa od razu, czasem nie. Tak czy siak usunąć trzeba.
  • Odpowiedz
PodgnityRogal: mnie właśnie nie bolą te zęby, a jedynie dostałem do wiadomości na podstawie tomografii 3D ze w korzeniu trzonowca górnego jest ta torbiel. Ząb zmienił barwę, dziąsło się cofa. Ostatnimi czasy coraz bardziej ta barwa na ciemną się zmienia. Jednak nic nie boli.
Ale ze względu na odległe terminy i wyjazdy w czasie planowanych wcześniej wizyt leczenia kanałowego chciałbym usunąć tego zęba. Czyli jest szansa, że wyjdzie wyjdzie torbiel razem
  • Odpowiedz