Wpis z mikrobloga

  • 0
@PfefferWerfer no tak właśnie na odwrót, bo władza mówiła, że mięso jest, a mięsa w sklepach nie było. A tutej władza mówi, że wyngla nima, a wyngiel jest tylko zakupiony przez spekulantów i pośredników
  • Odpowiedz
@Berkel_88: Władza PRL też mówiła, że problemy są przez spekulantów i dlatego są braki, stąd wprowadzenie systemu kartek i racjonowanie. Władza PiS mówi, że problemy są przez spekulantów i dlatego są braki i wprowadza system talonów PGG i racjonowanie węgla. Pomijam już fakt, że Państwo jest właścicielem wszystkich kopalni węgla w tym kraju,od lat wciska nam brednie o sektorze strategicznym i finansowaniu górników żeby w chwili kryzysu węgla nam nie zabrakło
  • Odpowiedz
  • 0
@PfefferWerfer czy chcesz powiedzieć, że za obecny stan jest odpowiedzialny nasz rząd? A czy to nie przypadkiem kochana unjja narzuca swoje koncepcję? Zmniejszenie wydobycia węgla, ekorerroryzt i temu potobne rzeczy?
  • Odpowiedz
@Berkel_88: Nie winiłbym tutaj specjalnie PiSu, bo oni akurat jak lwy walczą o utrzymanie wungla na piedestale. Polska cierpi z powodu pewnego zafiksowania i mitu zbudowanego za komuny, że czarne złoto i jego nieprzebrane pokłady tylko czekają na wydobycie. Prawda jest taka, że nasz węgiel leży kilometr pod ziemią, głównie pod największą aglomeracją w kraju (szkody górnicze) i jest średniej oraz słabej jakości (węgiel koksujący to tylko jedna kopalnia z kilkunastu).
  • Odpowiedz
Pomijam już fakt, że Państwo jest właścicielem wszystkich kopalni węgla w tym kraju,od lat wciska nam brednie o sektorze


@PfefferWerfer: o i już wiem że nie masz pojęcia o sektorze, mamy prywatne kopalnie np Silesia.

Przez brak ekonomiki wydobycie krajowe stopniowo umiera - gdyby było opłacalne to nadal byśmy produkowali na eksport jak Australia, która zamknęła wszystkie elektrownie węglowe i nadal jest znaczącym producentem węgla bo ma go w dobrej cenie
  • Odpowiedz
@picasssss1: Ok, pominąłem 5% krajowego wydobycia z prywatnych ( ͡° ͜ʖ ͡°) To zmienia postać rzeczy.

Poczytaj troszkę o rynku węgla bo kompromitujesz się w kilku kwestiach.

Masz okazję mnie wyjaśnić i pokazać mi mój błąd w logice.
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer: no dobra nieco się zagalopowałem bo jednak wina zarządzania państwowymi kopalniami jest oczywista.
Węgla nie brakuje dla energetyki, brakuje dla detalu bo ten był ściągany od ruskich. Kopalnie i powiazane z nimi zakłady energetyczne blokują cenę sprzedaży przez co może się wydawać że te pierwsze są nierentowne w obecnych czasach, analogicznie działało to w drugą stronę kiedy energetyka musiała dopłacać do kopalń.
Jednak w tym momencie takie zrządzenie losu uchroniło
  • Odpowiedz