Wpis z mikrobloga

@pwone: Nikt nie chce kredytów więc po co bankowi nowe lokaty? Dodatkowo lokata to aktywa dla banku a od aktywa banki płaca nowy podatek.

Tak więc jeżeli narzekasz na procent podziękuj polskiemu skomplikowanemu systemu podatkowemu i jeszcze bardziej skomplikowanym przepisom. Dodatkowo jak bank będzie potrzebował pieniędzy wypuści obligacje które są tańsze w obsłudze i bardziej przewidywalne od lokat konsumenckich.
@pwone: Stopy procentowe nie podnosi się, aby ludzie z lokatami dostali większe odsetki, tylko aby zwiększyć koszt pieniądza na rynku. Im wyższy koszt pieniądza tym mniej opłaca się finansowanie inwestycji i konsumpcji kredytem. To prowadzi do spadku pobyty i tym samym to osłabienia inflacji.

Tak więc argument o wyższych stopach procentowych jest słuszny, tylko że one mają zahamować inflację, a nie dać zarobić ludziom z lokatami. Jeżeli inflacje uda opanować, to
@Bankobranie: mam kilka tys. których raczej nie będę potrzebował w najbliższych miesiacach i stwierdzilem, ze jak maja tak lezec i gnic to moze chociaz na jakies 3M wrzuce. W inteligo 0.5%, w ING 1%. Moze i sa jakies gdzies na 5%, ale na pewno nie przy 3M. A za takie drobne to mi sie nawet nie oplaca logowac aby przelew zrobic.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Crisu: z konta jestem zadowolony. Ale te lokaty to żart. Poza tym i tak tych pieniędzy już nie mam, gdybym wrzucił nawet na 0.5% to pewnie by były ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@pwone: u mnie to samo, mam to konto chyba od 20 lat (pasuje mi prostota interfejsu) ale chciałem wrzucić trochę kasy na lokatę, bez zakładania kont w innych bankach. Ale chyba się inaczej nie da ( ͡° ͜ʖ ͡°)