Wpis z mikrobloga

@veracholera: wiem coś o prowadzeniu linek w ramie, sam ostatnio się męczyłem, ale takie problemu że linka nie chce przejść przez wlot to nie miałem (no może jeden był lekko zapchany brudem ale jak wyjmowałem starą linkę to wyszło i później jeszcze nią poprawiałem lekko żeby oczyścić ten wlot pod mufą suportu). Całkowicie zatkaną masz przelotkę? No to trzeba przepchnąć czymś cienkim jak linka ale twardym.
@veracholera: aha, czyli wyciągnąłeś starą i chcesz trafić nową linką na ślepo? Tak nie da rady.

Jak linka nawet od tyłu nie chce wejść bezpośrednio w przelotkę w ramie to coś grubszego się stało, nie wiem, trzeba kombinować i przepchnąć czymś, dziwna sprawa. Sam jestem ciekaw czy zgłosi się ktoś kto wie co może być grane.
@veracholera: Tak, są uniwersalne, choć np. Shimano zaleca lepsze (droższe) linki do Ultegry niż do Tourneya.

Wyjmij "przelotkę" z ramy, tak żebyś mogła tam włożyć takie narzędzie: https://aljot.pl/pl/p/KLUCZ-PROX-ZESTAW-DO-PRZEPROWADZENIA-PANCERZY-W-RAMIE-4550/2607 (tańszy odpowiednik to cienki sznurek z zawiązaną na końcu małą, stalową nakrętką + najmocniejszy magnes jaki znajdziesz). Przeciągasz nakrętkę na drugą stronę i jeśli przejdzie to dopiero sznurkiem przeciągniesz linkę. Być może coś po drodze tym zestawem jeszcze wydłubiesz z ramy (np. taką
Jak wyciągam stary pancerz to zawsze przywiązuję do niego nitkę. Potem do tej nitki przywiązuję nowy pancerz i przeciągam go ciągnąć za drugi koniec nitki.
Teraz możesz po prostu igłę z nitką wpuścić w ramę i kręcić ramą aż przejdzie (ewentualnie pomagać sobie magnesem)