Wpis z mikrobloga

Beka z ludzi, którzy nie zdali matury z matmy XD
Rok w rok, lipcowy poniedziałek, oblężenie strony CKE i 20-25% maturzystów dostaje mentalną lepę na ryj, bo nie ogarnia najprostszego logicznego myślenia xD Podstawa z majzy sama w sobie jest najprostszą z obowiązkowych matur - wnosisz kalkulator i dostajesz #!$%@? tablice z wzorami, czyli odpowiednik zbioru streszczeń lektur lub słownika polsko-angielskiego, a i ta znaczna część nie potrafi znaleźć wzoru na objętość kuli lub długość odcinka i spisać na pałę. Jakie pożal się Boże argumenty mają te patałachy?
Za trudne było, nie dałem rady - no gurwa xD Matemaks i inne filmiki na YT, arkusze z poprzednich lat, a nawet stare dobre zbiory zadań - nie było za trudne, tylko ci się nie chciało po studniówce usiąść i policzyć parę razy delty, leniu patentowany xD
Nie potrzebuję matmy, jestem humanistą - gdybyś naprawdę nim był, to wiedziałbyś, jak ważne dla każdego humanisty było logiczne myślenie, na którym opiera się matematyka xD
No i grande finale, czyli Matma mi się w ogóle nie przyda w życiu - IKS #!$%@? DE! Cała cywilizacja i współczesne życie opiera się na królowej nauk, zaczynając od rozumienia statystyk, przez ogarnianie budżetu domowego po niebycia ruchanym na pensji przez szefa xD
Pozdrawiam normalnych myślących ludzi, którzy nie skompromitowali się pewnego majowego poranka i współczuję ludziom z CKE, którzy teraz będą musieli użerać się z ludźmi, którzy nie zrozumieli, że są za słabi na spisanie trzech wzorów z karty xD
#matura #matura2022 #matematyka #polska
  • 3
@wszafcemamchipsyibatony: mature miałem z 10 lat temu i nie wyobrażam sobie jak można jej nie zdać na te 30%( zakładam z góry ze raczej poziom trudności nie zwiększył się podobnie jak poziom edukacji w kraju), biorę poprawkę na losowe wydarzenia(czasem człowiek się tak zatnie ze #!$%@? maniane), ale po resztę powinna przyjechać śmieciarka
wnosisz kalkulator i dostajesz #!$%@? tablice z wzorami, czyli odpowiednik zbioru streszczeń lektur lub słownika polsko-angielskiego, a i ta znaczna część nie potrafi znaleźć wzoru na objętość kuli lub długość odcinka i spisać na pałę. Jakie pożal się Boże argumenty mają te patałachy?


@wszafcemamchipsyibatony: #!$%@? Miras, nie wiem, w tym roku podszedłem do matury tylko z matmy (tak się złożyło, że parę lat temu tylko matmy nie napisałem i teraz się