Wpis z mikrobloga

Padają mi amortyzatory w Audi A3 2016 (po liftingu) / 1.4 / 150KM. Problem w tym, że mam zawieszenie w S-Line i jeden taki amortyzator to 3300zł (amotyzator ze sterowaniem elektronicznym). Kojarzy ktoś jakiegoś magika który może mi to wymienić na standardowe amortyzatory bez sterowania + zakoduje mi tę zmianę w komputerze?

PS. numer części: 8V0 413 029 J.

#mechanikasamochodowa #audi #mechanika
  • 11
@zenon_z_chorzowa1: Nie uważam, żeby to było druciarstwo. Amortyzatory które mam teraz pozwalają na wybór trybu jazdy comfort/dynamic. Mam cały czas ustawione na comfort i nie potrzebuję mieć tej opcji wyboru. Na rynku dostępne są oryginalne amortyzatory do Audi A3 (nawet z tym samym numerem części), tylko bez sterowania elektronicznego - nie sądzę, żeby taka wymiana powodowała jakieś problemy na drodze.
@Iskaryota: Dzwoniłem do kilku serwisów i wszędzie pada kwota od 3300 do 3700 za sztukę. Sam szukałem części w internecie i jest dostępna tylko w jakimś sklepie z niemiec i z USA. W obu przypadkach około 700$. Możesz coś więcej napisać o tym pakiecie zawieszenia?
@Iskaryota: Sprawdziłem stronę eibacha i okazuje się, że można wymienić zawieszenie sterowane elektronicznie na takie które sterowania nie ma. Dzięki za informację.

Jeśli seryjne zawieszenie w Państwa aucie posiada elektroniczną regulację siły tłumienia, zastosowanie zawieszenia B12 lub Pro-Street-S oznacza utratę tej funkcji. Wyświetlający się po montażu błąd na komputerze pokładowym można usunąć w autoryzowanym salonie. Jeśli dostępny do Państwa auta zalecamy zastosowanie zestawu Pro-Tronic w celu usunięcia błędu.


Dziękuję również specjalistom