Wpis z mikrobloga

@nasennigdyjuzniewezmenic: pamiętam swoją pierwszą walkę o złoto, i to od razu w diamentowej lidze (wcześniejsze ligi przechodziłem zajmując niższe miejsca awansowe). Obserwowałem z ukrycia ranking, trzymając stabilne 1000 xp przewagi nad drugim miejscem - gdy tylko zobaczyłem po stronie rywala minimalne zwiększenie liczby punktów, natychmiast odpalałem kilka najwyżej wycenianych lekcji, by od razu uświadomić mu, że daremny jego trud ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@nasennigdyjuzniewezmenic: Jeśli w diamencie będziesz miała jednak problem to warto wtedy wykorzystać darmowy tydzień premium (albo 14 dni, nie pamiętam) - o wiele łatwiej wtedy operować bonusem do XP gdy nie musisz się martwić o odnawianie się serduszek - Przynajmniej ja tak miałem, ale ja jestem furiatem więc presja przy utracie serduszek sprawiała że popełniałem jeszcze więcej błędów, traciłem serduszka, odnawiałem je, znowu traciłem i w konsekwencji traciłem expa, czas i
przy utracie serduszek sprawiała że popełniałem jeszcze więcej błędów, traciłem serduszka, odnawiałem je, znowu traciłem i w konsekwencji traciłem expa, czas i bonusy i tak w kółko xD


@Bebosz: haha jakbym o sobie czytała :D dlatego ja sobie sprezentowałam Duolingo plus i mogę być ponad to ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@nasennigdyjuzniewezmenic: W diamentowej, by być pierwszym, trzeba wykorzystać 3 streak freezy na poniedziałek, wtorek i środę, a w pozostałe dni się mocniej przyłożyć. Tak łatwo wygrać mając mało punktów.
Streak freezy, zamiast kupować, za darmo się je dostaje co kilka lekcji. I nie wiem czy tylko raz na dzień czy więcej, bo nie próbowałem.
@nasennigdyjuzniewezmenic: ej głupie pytanie- ile czasu się uczysz na duplingo i na jakim jestes poziomie? W sensie takim życiowym- gdyby pojechać do innego kraju czy na tyle się można z duolingo nauczyć żeby być w stanie z kims swobodnie dyskutować?
@a665321: Uczę się portugalskiego 23 dni. Co umiem? Znam jakieś 1000 słów.
Gdy spojrzę na zdanie jestem w stanie określić co jest rzeczownikiem, czasownikiem, a co zaimkiem itp.
Myślę że byłabym w stanie przeprowadzić prosty dialog na zakupach czy zapytać o drogę. No i może byłabym w stanie porozmawiać z 3-letnim Portugalczykiem :D

Więc jak widzisz na razie takie A1 ledwo.

Powiem Ci za pół roku jesli podołam :)