Wpis z mikrobloga

@ambereyed nie wiem o czym piszesz ale jak o kolorze pionków to czerwonymi gra zawsze moja stara, hamuj się xD

@Xyle preludium musthave, najlepszy dodatek Mapki jak dla mnie fajne odświeżenie jak już przeruchałem 80x podstawkę :D

Kolonie ogólnie za wiele nie zmieniają jako kolonie imo, dają tylko małego boosta w trakcie rozgrywki, ale dochodzą fajne karty z jowiszami i dryfowcami (jak w Wenus).
Ja zacząłem dodatki jakoś dziwnie bo od Wenus
@Mugison dużo mniej losowa, bo nie rzucasz kostką. Jedyna losowość ogranicza się do doboru kart.

Ale jest mnóstwo mechanik pozwalających zwiekszyc ich dobieranie.

Ogólnie dobiera się po 4 nowe karty co rundę, które można kupić za zasoby. Można też grać z "draftem" gdzie bierzesz 1 z tych 4 kart, puszczasz 3 dalej, potem dostajesz 3 puszczasz 2 dalej itd. do wyczerpania kart w danej rundzie, co sprowadza losowość u każdego gracza praktycznie
@bizonsky: W takim razie mnie zachęciłeś ( ͡º ͜ʖ͡º). Jak stwierdzimy że przyjdzie czas na nową planszówkę to wiem co kupić.
Polecasz jakieś dodatki do kupienia od razu?
@Mugison jak pisałem wyżej - Preludium. Polecam od razu walić na klatę z podstawką. Na początku myślałem że skraca grę, bo się dostaje dzięki niemu sporo dodatkowych zasobów początkowych, ale z perspektywy czasu uważam że daje on możliwość cieszenia się "esencja" tej gry od pierwszych rund, a nie jak w podstawce od rundy 5-6.
Też powiem że preludium to absolutny must have. Dużo większą regrywalnosc, a do tego możesz lepiej zaplanować swoją rozgrywkę już na starcie, jakieś fajne combo zrobić z kartą korporacji, preludium i czymś z ręki. Mapki spoko urozmaicenie, zwłaszcza jak ktoś już grał x razy w podstawkę, tym bardziej że są też nowe osiągnięcia i tytuły więc też trzeba się skupić na innym aspekcie rozgrywki. W resztę nie grałem więc się nie wypowiadam
@Usmiech_Niebios parę korporacji i kart preludium uważam że są za słabe względem innych, ale nie jest tego bardzo dużo, zazwyczaj trafi się jakaś rozsądną alternatywa do wyboru, ale jakichś op kart wsrod kart projektów względem innych kart nie kojarzę za bardzo, może jakieś karty dają mniej tego samego rodzaju premii za mniejszą ilość kasy ale też to są sporadyczne przypadki

No i kilka kart z dryfowcami jest moim zdaniem słabo zbalansowanyxh ale