Wpis z mikrobloga

@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: No bez przesady. Nie wszystkie doniesienia o trudnym położeniu Ukraińców to homo sovieticus onucae (choć i takie są, patrz youtuber The New Atlas, ten to tak #!$%@? onucą że przez monitor czuć). To jest wojna, a nie dziecinna zabawa. Jak czujesz się bezkarnie ostrzeliwany, to morale musi upadać. Zapewne relacje żołnierzy rosyjskich z garnizonu na Wyspie Węży byłyby równie sfrustrowane.
@Micro-Jet: gdzieś czytałem że szojgu potwierdził 5200 strat po stronie ukraińskiej w chyba tydzień
a nie poprawka
Straty armii ukraińskiej przez 2 tygodnie wyniosły 5469 osób, z czego ponad 2000 jest nie do odzyskania.
S.....n - @Micro-Jet: gdzieś czytałem że szojgu potwierdził 5200 strat po stronie ukr...
@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: Jednostki liniowe zawsze mają #!$%@? w walkach pozycyjnych bo obie strony nie strzelają z confetti i petard tylko z z arty która tworzy od #!$%@? szrapnela i cholernie ciężko by było szkolić się na zachodnim uzbrojeniu pod ruskim ostrzałem 152mm. Bron strzelecka zachodnia to też problem bo to głównie 5.56 więc problem łańcucha dostaw. Wojna to piekło.
Owszem, wali drobnym ale jest duża różnica bo szrapnel jest wypełniony stalowymi kulkami, a amunicja kasetowa jest wypełniona mniejszymi ładunkami które zazwyczaj są odłamkowe (lecz mogą też być przeciwpancerne lub miny), więc masz znacznie większy efekt. Jako amunicja kasetowa też są traktowane systemy minowania narzutowego np. polski Baobab. Było to też głównym powodem dla którego Polska nie podpisała konwencji.
Jaruzel_PRL - Owszem, wali drobnym ale jest duża różnica bo szrapnel jest wypełniony ...

źródło: comment_1657085135metN8HEzuXRPpf3ABAEUC1.jpg

Pobierz