Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Simfecstio: ostatnio zmieniałam olej i już drugi raz zalewałam liqui moly, hi tech syntetic czy jakoś tak. Płukanka też od liqui moly, engine flush pro 2662. Nawet zaszalałam i wlałam cerateca.
@Simfecstio jeśli masz kilka złotych więcej, to weź płukankę TEC2000 albo Liqui Moly. Jeśli nie, to ta najtańsza od K2 też wyczyści ( ͡º ͜ʖ͡º)
Co do oleju, to kilka razy wlałem od Liqui Moly i był okej, ale potem przerzuciłem się na zalecany przez producenta z jego normami.
@MisiekPrzerwa cerateca od liqui Molly też wlać? Mam koło 190 k km. Auto kupione niedawno. Przebieg na 90% legitny. Z Polski i sprawdzony w cepiku. Raczej chce żeby mi po prostu długo służył. 2.0 TDI xd więc nie jest najlepszy. Taki średni xd
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Simfecstio: liqui moly jest ok. Ważne żeby oznaczenie (5w40 itp) pasowało, oraz to czy to syntetyk, pół itp. Możesz się pokusić o normy. Ja wcześniej zalałam Total tak jak peugeot zaleca, ale uznałam że moly będzie lepsze jakościowo. Jednak fura ma 20+ więc tez jakość olei pewnie się zmienia na przestrzeni lat.
@Simfecstio: Nie, nie zatrze się, płukanki mają dodatki smarne. Powiem więcej, są tacy, co leją sam olej napędowy, ale on jest suchy i średnio polecany do tego typu zabiegów. Coobcio bodajże w Volvo ustawił jałowe na 2k RPM, żeby było wyższe ciśnienie oleju i również silnikowi nic się nie stanie.