Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
W końcu postanowiłem kupić sobie rtx 3070ti
Teraz się zastanawiam czy muszę kupić nowe PSU
Niby polecają 750W do tej karty, a ja mam 650W, ale na jakimś online kalkulatorze mówiło mi o max 550W użyciu.
Wiecie czy trzeba nowy? Jak tak to jaki żeby nie był z czarnej listy?

reszta sprzętu:
z390 tomahawk
i7 9700k
4x8gb ddr4 ram
2xSSD i 1xHDD
Artic liquid freezer 2 240

#pcmasterrace
  • 19
@Diamond-kun: tu nie chodzi o stały pobór tylko milisekundowe wzrosty poboru i zasiłka musi dać rade zapewnić to zasilanie. mozna spróbowac uruchomic na tym 650. w najgorszym wypadku bedzie sie wyłączał
@Diamond-kun Jakiś czas temu też zmieniałem na RTXa 3070TI i ja brałem sobie Corsaira RM 850 Plus Gold i póki co wszystko lata git. Wziąłem 850W gdybym znów zaplanował jakiś upgrade.
Tylko że ja miałem wcześniej bequiet! 600W, więc musiałem zmienić.
@Diamond-kun 650W powinno wystarczyć, w internetach zawsze z dużym a często trochę za dużym zapasem mocy sugerują zasilacz. Po zakupie zrób solidny stress test całego systemu jeśli nie jest to zasilacz z czarnej listy to w przypadku zbyt dużego obciążenia po prostu się wyłączy i będziesz wiedział że wypada go wymienić
Teraz się zastanawiam czy muszę kupić nowe PSU


@Diamond-kun: Śmiechowy post bo jestem w podobnej sytuacji. Mam dobry ale pterodawny OCZ modxstream pro 600w i teraz działa pod RTX 3070 i to jeszcze z jakąś gównoplątaniną kabli bo mi brakowało linii pcie.

Zakupiłem rtx 3080 i również zamierzam podpiąć pod tego starucha te żrącą elektrownie. Chociaż tym razem się już szykuje na zmianę bo czuje że pierwsza próba obciążenia zaliczy reset