Wpis z mikrobloga

Czy taki plan na #klimatyzacja jest ok? Mieszkanie 58.5 m2.
Zależy mi by chłodzić również sypialnię i biuro stąd poprosiłem o wycenę dla mocy 4.3 kW i firma zaoferowała model Fujitsu Asyg 14 Keta z robocizną za ~6300 (model 2.3 kW za ~4300) w sierpniu zeszłego roku, teraz pewnie będzie drożej. Skropliny docelowo idą grawitacyjnie do odpływu w zlewie.

Edit: Wszystkie okna są wyposażone w rolety zewnętrzne
AbyssWatcher2137 - Czy taki plan na #klimatyzacja jest ok? Mieszkanie 58.5 m2.
Zależ...

źródło: comment_1656934136c0Zu1Ubw9Z8bDDb4H1dYUd.jpg

Pobierz
  • 21
@AbyssWatcher2137: tez mam taki układ że pełno małych pokoi i moge ci powiedzieć że jak włacze klime w jednym to w drugim dalej jest 28*C więc efekt zerowy, i dlatego ja mam splita w każdym pomieszczeniu,
może sobie sypialnie w jakiś sposób schłodzisz jak ustawisz odpowiednio nawiew ale nie mam pojęcia jak planujesz schłodzić to biuro, przypomina mi sie film wanted gdzie strzelali z pistoletu zakrzywiając tor kuli xD
@AbyssWatcher2137: openspace - mówi to Panu coś?
...no to młotek i do roboty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A tak na poważnie to nic z tego.
salono-kuchnia będzie elegancko schłodzona a reszta jak gdyby nigdy nic będzie przedsionkiem piekła.
Mam podobny układ w dodatku jeszcze wiatrak w połowie drogi a i tak zmuszony byłem przeprowadzić się po pokoju z klimą, bo w pozostałych pomieszczeniach nie da się wytrzymać
@AbyssWatcher2137: ty sie nie martw ile zapłacisz tylko jak żonie wytlumaczysz te dziesiątki metrów kabli i gdzie je schowasz, do każdej jednostki wewnętrznej potrzebujesz 2 grube rury na czynnik, zasilanie i rurke na skropliny i jak sobie to zrobisz np. pod sufitem to tez pewnie pompki