Wpis z mikrobloga

Dziś mam dla Was kolejne miejsce, które odwiedziłem w maju jadąc na Mazury. Pomyślałem, że jak jestem już w okolicy to zajadę do tego obiektu i porobię mu kilka zdjęć. Może kogoś zainspiruję do wizyty w tym obiekcie, jak będzie gdzieś w pobliżu.
W Raszągu znajduje się zabytkowy kościół, który zachwyca swoim niemal bajkowym wyglądem. Niektórzy porównują go do zamku z bajek Disneya. Można powiedzieć, że to architektoniczna perła regionu, którą trzeba zobaczyć na własne oczy. Choć zbudowano go w 1925 r. i klasyfikuje się go do stylu neoromańskiego, można odnieść wrażenie, że pochodzi z zupełnie innej epoki. Obiekt stoi na wzgórzu, dzięki czemu jest dobrze widoczny z daleka, w całości zbudowany jest z kamienia polnego.
Jadąc do tego kościółka, już z góry zakładałem, że będzie zamknięty, chociaż po cichu liczyłem, że jakoś uda mi się dostać do środka. Gdy podjechałem na miejsce, okazało się, że na każdych drzwiach wiszą solidne kłódki. Zrobiłem sobie zdjęcia z zewnątrz i trochę zawiedziony wróciłem do samochodu. W oddali jednak zauważyłem, że w sąsiadującym z kościołem gospodarstwie, po podwórku chodzi kobieta. Postanowiłem, że zapytam się jej, czy czasem ktoś z wioski nie ma kluczy, aby mnie wpuścił, żebym sobie zrobił kilka zdjęć jego wnętrza. Odpowiedziała mi, żebym zapytał się starszej pani, która mieszka kilka domów dalej i wskazała palcem, do którego domu mam podejść. Idąc we wskazane miejsce, liczyłem na to, że ta starsza pani będzie w domu i zgodzi się udostępnić mi wnętrze tego kościoła. Wiedziałem, że jak nie dziś, to pewnie nigdy nie uda mi się tego zobaczyć, bo rzadko bywam w tej okolicy. Gdy dotarłem we wskazane miejsce i spytałem, o klucze do kościoła, miła starsza pani powiedziała, że nie ma problemu i otworzyła mi drzwi do budynku.
To jedna z niewielu świątyń ewangelickich w warmińsko-mazurskim, która nadal pozostaje w rękach ewangelików.

Link do znaleziska tradycyjnie znajduje się Tutaj

Zainteresowanych moimi znaleziskami wołam w komentarzach.

Zapraszam do obserwowania mojego tagu #szaryburekfoto pod którym wrzucam zdjęcia z miejsc zatrzymanych w czasie.
Mój blog / Fanpage / Instagram / Patronite
#fotografia #tworczoscwlasna #mojezdjecie #podrozujzwykopem #ciekawostki #historia
nightmeen - Dziś mam dla Was kolejne miejsce, które odwiedziłem w maju jadąc na Mazur...

źródło: comment_1656872479vwOk9ddJHSk6SPsYdjyBJN.jpg

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz