Wpis z mikrobloga

Mam 3 pytanka dotyczące nauki języków obcych:

1. Czy jest sens połączenia polskie napisy + angielski lektor, czy nie ma co kombinować i klasycznie angielskie napisy + angielski lektor?

2. Jakie strony/aplikacje polecacie do nauki angielskich słówek? Poziom B2/C1.

3. Jakie strony/aplikacje do nauki hiszpańskiego? Zależy mi na słówkach i gramatyce. Chciałbym aby wszystkie (albo chociaż najważniejsze) czasy i konstrukcje były dobrze opisane z przykładami itd.

#jezykiobce #angielski #hiszpanski #naukajezykow
  • 8
@xD______xD:

1. Raczej nie ma sensu, a weź jeszcze pod uwagę, że normalne seriale nie są jakoś specjalnie efektywne - ludzie mówiący, że nauczyli się języka przez seriale, zwykle mają na myśli sitcomy. Postęp bierze się z odpowiedniej intensywności i trudności, więc typowo dla nauki lepsze będzie coś bardziej wymagającego na youtube (jest transkrypcja, ale lepiej przejrzeć przed/po). Na tym poziomie, oprócz rozumienia, różnicę robi swoboda posługiwania się językiem, więc np.
Pobierz HansLanda88 - @xD_____xD: 

1. Raczej nie ma sensu, a weź jeszcze pod uwagę, że nor...
źródło: comment_1656940943qi5gpuM0b43QtDFK3YKYPa.jpg
@HansLanda88 Ogółem do nauki hiszpańskiego jest całe mnóstwo świetnej jakości kanałów na youtube, więc polecałbym korzystać głównie z nich.

A mozesz zalinkowac kilka takich naprawde godnych polecenia?

Moge byc anglojezyczne, i jesli.dalo by rade, zalezalo by mi na odmianie latynoskiej

Wlk dzieki
@HansLanda88: Dzięki za kolejne łinki! Motywacja przyda się, aby w ogóle rozpocząć naukę, wtedy można wyrobić sobie nawyk ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
A co do postępów, to trochę głupio mi się przyznać, ale nie zacząłem jeszcze nauki xD Zerknalem na te linki różne, pobrałem kilka aplikacji. Ale nie zacząłem nauki, z powodu dwutygodniowego wyjazdu, na który akurat jestem w drodze, więc nie chciałem zaczynać nauki jakimś systemem,