Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
hej, agromirki z #ogrodnictwo
Muszę wyjechać na 4 dni, a mam roślinki w doniczkach, których nie będzie miał kto podlać przez ten czas. Macie może jakieś sprawdzone sposoby, żeby to ogarnąć?
Myślałem nad kroplówką, ale nie wiem czy to wystarczy :/ może jest jakiś w miarę tani patent na to?
#pytanie #roslinydoniczkowe
  • 6
  • Odpowiedz
@ffrankowski: znajdź sobie wyższe podstawki i nalej tam wody, roślinki sobie wciągną. Wystarczy też lepiej podlać, przez 4 dni przetrwają.
Awokado mi wciąga ponad 5 litrów wody tygodniowo więc w taki sposób kombinuje.
  • Odpowiedz
Proszę sąsiadkę o podlewanie dopiero jak wyjeżdżam na ponad tydzień. Podlewam przed wyjazdem i raz tylko w upał skrzydłokwiat mi oklapnal ale wstał zaraz po podlaniu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Qullion: coś na zasadzie naczyń połączonych? że stawiam wyżej pojemnik z wodą, do niego wkładam szmatkę, a drugi koniec lekko zanurzyć w ziemi obok roślinki?
  • Odpowiedz
@ffrankowski: jeżeli to będzie działać to ok, ale nie wiem jaka jest pewność, że to się uda.
Ja wymieniam podstawki na wyższe i wlewam w nie wodę. W ciągu 4 dni roślinom nie powinno się nic stać jak podlejesz obficie przed wyjazdem. Sam wyjeżdżam na 3 - 4 dni i nic się nie dzieje. Jedne rośliny mają mokro przez tydzień, inne po kilku dniach zaczynają mieć sucho. Największy problem jest z
  • Odpowiedz