Wpis z mikrobloga

@asdfghjkl: ale to chyba nie da się tak dokładnie. Jak sprawdzam lokalizację po ip na jakichś stronach do tego to mi pokazuje miasto wojewódzkie które jest 50 km ode mnie.
  • Odpowiedz
@asdfghjkl: nie no to jest w sumie calkiem proste, że mógł sobie powiązać moja lokalizację z moim ip w końcu cały czas sobie chyba Android tę lokalizację śledzi (mimo że mam "wyłączona" historię lokalzacji). Po prostu nie sądziłem że mozna tak sobie wykorzystywać te dane do lokalizowania mnie jak nie jestem zalogowany i nie mam żadnych ciasteczek.
  • Odpowiedz
@asdfghjkl: w sumie na świeżych ip na danych mobilnych nie ma mojej lokalizacji, także ten kod miał od kogoś z domowników, a przy moich ustawieniach prywatności to nie wie albo udaje że nie wie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@psi-nos: jest wiele możliwości lokalizacji. Android nawet śledzi i gromadzi dane o sieciach wifi które są w zasięgu twojego urządzenia i na tej podstawie jest w stanie ustalić gdzie jesteś bo zestaw sieci w twoim zasięgu ich nazw/identyfikatorow jest najpewniej unikalny
  • Odpowiedz
@psi-nos: wystarczy że somsiad za ścianą ma prawie identyczny zestaw sieci i odpalił google maps i już wiadomo gdzie ty jesteś bo wiadomo gdzie on jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@psi-nos: Skrypty śledzące rozpoznają nie tylko po ciasteczkach, takie firmy jak facebook lub google śledzą ludzi nie tylko na własnych portalach, ale generalnie cały czas, wszędzie. Powiedzmy tutaj na Wykopie, też są w kodzie strony skrypty google i facebook. Musiałbyś się nieźle nagimnastykować, żeby to wszystko zablokować. W Firefoksie masz "ochronę przed śledzeniem", ale to nie wystarczy. Do facebooka masz rozszerzenie "facebook container", które pomaga blokować śledzenie, do google też
  • Odpowiedz
nie no to jest w sumie calkiem proste, że mógł sobie powiązać moja lokalizację z moim ip w końcu cały czas sobie chyba Android tę lokalizację śledzi (mimo że mam "wyłączona" historię lokalzacji). Po prostu nie sądziłem że mozna tak sobie wykorzystywać te dane do lokalizowania mnie jak nie jestem zalogowany i nie mam żadnych ciasteczek.


@psi-nos: co do tego to google ma baze danych urządzeń połączonych opartą o fingerprint urządzenia nie cookies (możesz info o niej zobaczyć w informacjiach o nie optowalnym zbieraniu danych)

Jeżeli chcesz by google widziało twojego pc'ta jako nowe urządzenie musisz zainstalować te
  • Odpowiedz