Wpis z mikrobloga

mam pytanie do posiadaczy głośników Edifier - czy po każdym włączeniu głośników/zasilania też musicie kręcić tym bezzakresowym potencjometrem żeby wraz z pierwszym dźwiękiem fala uderzeniowa chałupy wam nie #!$%@?ła? mam R1280Ts, pierwsze co robię włączając kompa to muszę je ściszać, raz zapomniałem i przypuszczam że razem ze mną zesrali się wszyscy sąsiedzi za każdą ze ścian. przecież to jest cholernie irytujące że te głośniki nie mają normalnego zakresu głośności min-max. czy jest na to jakiś patent czy tak trzeba z tym żyć?

#audio #glosniki #pcmasterrace
woldysznatorteosiemset - mam pytanie do posiadaczy głośników Edifier - czy po każdym ...

źródło: comment_1656697096tJQb6uJXERl8c4zQsVxdjY.jpg

Pobierz
  • 15
@John_archer: chodzi mi o to że za każdym razem obniżając głośność w windzie i nie podnosząc jej z powrotem przed wyłączeniem kompa głośniki przy następnym włączeniu i tak zatrzęsą pokojem bo ich poziom głośności wróci do domyślnej. chyba że przy każdym włączeniu obniżasz głośność i przed każdym wyłączeniu z powrotem ustawiać na 100%, i właśnie o to mi chodzi że jest to na dłuższą metę bardzo #!$%@?ące
@woldysznator_te_osiemset: xD jakim cudem skoro winda zapamiętuje poziom głośności po wyłączeniu a 5% na wejściu to minimalny poziom i nawet rozkręcone na maxa głośniki nie zagrają wtedy głosno? Przecież mam Edifiery, reguluję głośność windą i nie rykło mi jakoś ani razu. Volume mam przypisane do myszki i mam głosność cały czas pod ręką.
@woldysznator_te_osiemset: Ale jak przy windzie na 2% i głosnikach nawet na 100% ma #!$%@?ąć jak na wyjściu jest wtedy minimalne nateżenie sygnału audio? Dałem teraz windę na minimum czyli 2% głosniki na max i jest cicho. A Edfiery po wyłączeniu wcale nie ustawiają się na max głosnosci. Więc serio juz nie rozumiem o co ci chodzi.
u mnie problem jest taki - głośniki ZAWSZE po wyłączeniu zasilania wracają do domyślnej głośności (czyt. bardzo wysokiej), bez względu na to czy głośność w PC jest ustawiona na 1 czy 100%


@woldysznator_te_osiemset: xD nie no wysiadam juz po prostu. Po raz 10 ci napiszę - co z tego ze wracają do domyślnej głośności jak nie mają z czego ryknąć skoro na wyjściu z kompa jest podawany do nich minimalny sygnał
@woldysznator_te_osiemset: Jak ty nawet nie rozumiesz na jakiej zasadzie działa wzmocnienie audio to o czym rozmowa? Jak tłuc grochem o scianę. Mi jakoś nic nie ryczy.

Jak podajesz na wejście głośników bardzo niski sygnał to nie rykną nawet rozkręcone na 100%.


Przeczytałeś chociaż raz co napisałem? Czy mam ci napisać po raz 11 ze skrajnie cichy sygnał wzmocniony przez wzmacniacz nadal będzie subiektywnie cichy?
Mi jakoś nic nie ryczy.


@John_archer: aaa nie no to git, sprawa zamknięta, rozwiązałeś mój problem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

dziwny jesteś stary. nie odpowiedziałeś nawet jaki masz model, ten sam co ja czy inny? napisałem wyraźnie że haczyk jest w tym że potencjometr głośności nie ma zakresu przez co fizycznie głośniki nie zapamiętują ostatniego poziomu głośności i po ponownym włączeniu zasilania nie ma dla nich różnicy