Wpis z mikrobloga

Dzwonili do mnie dzisiaj z KIM (krajowy instytut mediów), że kiedyś brałem udział w ankiecie i teraz proponują mi coś takiego (Pani tłumaczyła co i jak przez tel ale wolałem wszystko na maila), fakt brałem udział kilka razy :D

Dziękujemy za dołączenie do Badania Panel KIM. Cieszymy się, że chce być Pan/Pani częścią naszego projektu. Dzięki Panu/Pani, możliwe będzie lepsze zrozumienie i opisanie zwyczajów związanych z korzystaniem z mediów.

Udział w Badaniu Panel KIM daje Panu/ Pani możliwość gromadzenia punktów i wymiany ich na nagrody oraz udział w ciekawych konkursach. Dodatkowo, jeśli będzie Pan/Pani dobrym opiekunem miernika przez 2 lata, telefon może przejść na Pani/Pana własność.


Miernik to Samsung S20FE, ja wsadzam swoją karte SIM oni zbierają dane.

Legitne czy wałek? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#ankieta #telemarketing #badania #samsung #media
  • 49
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nalot_1: do mnie jeszcze nie zadzwonili, ale w SMS pisali, że w ciągu miesiąca, więc czekam! Kiedy pierwszy raz dostałeś telefon z propozycją?
  • Odpowiedz
@de_fekacja: Też do mnie dzwonili w sprawie telefonu bo jakieś 2 miesiące wcześniej wziąłem udział w ankiecie telefonicznej dotyczącej mediów. Broniłem się przed tym bo kto tam wie i Pani na siłę mnie namawiała. Skończyło się póki co tak, że zgodziłem się zapoznać z mailem, gdzie był opis, wzór umowy i odnośnik do strony internetowej. Patrząc po wpisach i biorac pod uwagę telefon za ok. 2000zł to chyba się opłaci
  • Odpowiedz
Dzwonili do mnie i od pierwszej chwili już ich sprawdzałem i nie wyglądało na fejk ale po pierwszym telefonie przełożyłem rozmowę (dostałem umowę na emial), zrobiłem z 2 dni głębokiej analizy tematu.
Oddzwoniłem wszystkich którzy mają związek z tym projektem i sprawdzałem czy spójnie mówią

W skrócie:
-poproscie o imię i nazwisko konsultanta i go sprawdźcie (to ma uchronić was przed scamami których jeszcze nie ma ale mogą się pojawić) i zwerfukujcie to na kim.gov.pl najlepsi odlozcie rozmowę na za kilka dni i poproście o dokumenty na email
-dostalem regulamin, studiowałem go z 20 razy i pytałem konsulatów jaki i faceta z "alternatywna polska" o wszystkie rzeczy z regulaminu by sprawdzić czy na czym się wyłożą - odpowiadają zgodnie z zasadami zawartymi w pliku regulaminu
  • Odpowiedz
@pro14ab: dzięki za szczegółową analizę. Też się na to załapałem i czekam na telefon.
Wszyscy sa szpiegowani przez google xiaomi itp. A tu robimy to za $$

Też miałem dylemat bo całe życie na Xiaomi
  • Odpowiedz
@rm_125: jak już mam tego Samsunga z jakiś miesiąc już to zauważyłem, że:
-bateria spada szybko prawdopodobnie przez te apke w tle ale telefon nie laguje
-w Androidzie od 12 świeci się ikonka że używany jest mikrofon lub kamera i faktycznie jest cały czas używany mikrofon przez apke "TvListener" (co ciekawe zwijać belkę górna możemy odciąć mikrofon niema tak jakbyś zrobili to fizycznie ale z założenia tego programu bym nie zrobił tak jak nie chcemy się żegnać z uczestnictwem)
-rzecz niepokojąca jest to, że mamy apke "TvListener" oraz "TvListener Monitor" jedna nie ma dostępu do neta a druga ma ale obie coś w tle działają
-apki przesyłaja jakieś śmieszne ilości mb
-w zestawie przyszedł clear case i szkło (case spoko jak na chwilę) radzę dokupić szkło ochronę na wyspę aparatów bo podatna jest
  • Odpowiedz
@pro14ab: oznacz mnie gdy dostaniesz swoje dane. Wczoraj przyszedł mi telefon i ciekaw jestem co tam mi na telefonie przeglądają. Od siebie dodam że te to działa na Samsung Knox, czyli tak jakby to był firmowy telefon, przy zablokowanym ekranie pisze że telefon należy do twojej organizacji.
  • Odpowiedz
mam i ja. ale kaszana szybkie ładowanie działa póki co jedynie z oryginalną ładowarką.
Pytałem Pana o dostęp do panelu to o niczym nie wiem on tylko przekazuje telefon @teczwy1410:
  • Odpowiedz
@teczwy1410: @pro14ab:

-póki co mają opóźnienie z panelem. jak będą mieć dane to będą wysyłać na maila.

-Przez to że ich aplikacja ma ciągły dostęp do mikrofonu nie działa nam asystent głosowy Samsunga. Problem zgłoszony i będą go naprawiać

Telefon wydaje się być ok przez 4 dni ich aplikacja pobrała 50MB danych
  • Odpowiedz