Wpis z mikrobloga

Dzwonili do mnie dzisiaj z KIM (krajowy instytut mediów), że kiedyś brałem udział w ankiecie i teraz proponują mi coś takiego (Pani tłumaczyła co i jak przez tel ale wolałem wszystko na maila), fakt brałem udział kilka razy :D

Dziękujemy za dołączenie do Badania Panel KIM. Cieszymy się, że chce być Pan/Pani częścią naszego projektu. Dzięki Panu/Pani, możliwe będzie lepsze zrozumienie i opisanie zwyczajów związanych z korzystaniem z mediów.

Udział w Badaniu Panel KIM daje Panu/ Pani możliwość gromadzenia punktów i wymiany ich na nagrody oraz udział w ciekawych konkursach. Dodatkowo, jeśli będzie Pan/Pani dobrym opiekunem miernika przez 2 lata, telefon może przejść na Pani/Pana własność.


Miernik to Samsung S20FE, ja wsadzam swoją karte SIM oni zbierają dane.

Legitne czy wałek? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#ankieta #telemarketing #badania #samsung #media
  • 49
  • Odpowiedz
@de_fekacja: niekoniecznie, przeczytaj sobie po prostu tylko co mają prawo zbierać i w jaki sposób. No i jak potem zgarnąć tego samsunga, ale za 2 lata S20 to będzie raczej już szrocik ;)

Ja bym się raczej zastanowił, czy chcę, żeby moja aktywność była przez kogoś zbierana, nawet w celach statystycznych.
  • Odpowiedz
@sphinxxx: lokalizacja, mikrofon, niby zbierają dane o wyświetlanych reklamach i tyle. Myślałem o wrzuceniu drugiej simki i korzystaniu faktycznym od czasu do czasu z racji lepszych parametrów np aparatu od mojego szrocika Redmi Note 9 pro :D

moje życie jest tak szalone, że ja #!$%@? lepiej żeby tego nie widzieli, że tylko pracuje i spie w domu :D

aha i zgarnięcie po 2 latach polega na zapłaceniu podatku chyba 17% od
  • Odpowiedz
@iOskarpl: Jakie dane chcieli za pierwszym telefonicznym kontaktem i po jakim czasie doszedł mail z umową? Ciekawe czy ktoś się pod to nie podpina i czy czasem nie jest to świetny sposób na wyłudzenie danych...
  • Odpowiedz
@tyrew: Nie, absolutnie (nawet jakby to by nie dostali). Podczas rozmowy powiedziałem, żeby wysłali umowę na maila. Poprosili jedynie o maila i od razu go dostałem. Cała sytuacja zaczęła się od tego, że kiedyś zadzwonili i zrobili ankietę na, której to przekazałem swoje zdanie na temat obecnych mediów. Teraz dzwoniąc powołują się na tamtą rozmowę.
  • Odpowiedz
@Eyjafjall: U mnie chcieli i mówili, że to potrzebne do umowy. Powiedziałem, żeby przesłali umowę na maila to sprawdzę i jak będzie wszystko ok, to im te dane podam. Od tamtej pory cisza. Zadzwoniłem pod numer z którego do mnie telefonowali i jest tylko informacja, że dodzwoniłem się do panelu badawczego kim. Więc to raczej nie oszuści-wyłudzacze danych, chociaż kto ich tam wie... W sumie jestem skłonny nawet pójść na ten
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tyrew: Wiele miesięcy, jak nie nawet ponad rok dawałem im odpowiedzi w celach statystycznych, więc numer już znałem, to też nie miałem problemu z podaniem danych tj. PESEL, nr dowodu osobistego. Gdyby pierwszy raz do mnie zadzwonili, to broniłbym się rękoma na wszystkie sposoby, a przez ponad rok, zdążyłem ich zweryfikować na mnóstwo sposobów, że jednak są tymi, za których się podają.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tyrew: A, no i jeszcze nie dostałem żadnego maila od nich. Jedynie SMS z linkiem do umowy. Przeanalizowałem całość, żadnych haczyków, wszystko to, o czym mi mówiła pani przedstawiająca ofertę, pokrywało się z wzorem dokumentu.
  • Odpowiedz
@tyrew: Może źle zapisali Twojego maila. Jeśli chcesz to mogę Ci przesłać ich maila tylko nie wiem czy to coś da skoro nie oddzwaniają do Ciebie. W moim przypadku Pani od razu podczas wysyłki umowy ustaliła termin następnej rozmowy. Wczoraj zadzwonili zgodnie z ustaleniami i teraz czekam na przedstawiciela.
  • Odpowiedz