Wpis z mikrobloga

@JohnnyPomielony: Ale-ale-ale-ale Borys Jelcyn trzydzieści lat temu po pijaku przeprosił więc się nie liczy!11!! I nie ma znaczenia, że od tamtej pory w Rosji mamy postępującą rehabilitację stalinizmu a wręcz powtarzanie kłamstwa katyńskiego, że sprawcami tej zbrodni byli Niemcy.
  • Odpowiedz
@Marczo20: sowiecki komunizm zabijał Polaków, inne narodowości oraz systemowo je gnębił właśnie za samo pochodzenie, w ramach wynaradawiania, eliminacji ich elit i czystek etnicznych - jest to bardzo dobrze udokumentowana historia prześladowań narodowych. Internacjonalizm i walka klasowa nie mają w tym wątku nic do rzeczy
  • Odpowiedz
komunizm zabijał międzynarodowo

@Marczo20: Gówno prawda, przecież właśnie zbrodnia katyńska była wymierzona w POLSKICH oficerów i inteligencję, a ZSRR przeprowadzało wiele akcji na konkretnych narodowościach jak Hołodomor czy Operacja Polska
  • Odpowiedz
Nie da się jednak tego zrównać z Wołyniem, na Wołyniu zabijano wszystkich jak leci za samo pochodzenie, a komunizm zabijał międzynarodowo, elity, bogaczy i intelektualistów wszystkich państw których dotknął, bo uważał, że tego typu wykształciuchy będą wkładać piach w tryby dobrze naoliwionej socjalistycznej machiny.

@Marczo20: Tak sobie wmawiaj.
  • Odpowiedz
@JohnnyPomielony mój dziadek postawił krzyż katyński i do dziś odbywają się tam msze, już dawno po jego śmierci. On uciekł ruskim, ale jego kolegom się tak nie poszczęściło. Szkoda że mi nigdy dokładnie nie opowiedział historii, jak przechytrzył ruskich, znam tą historię tylko z artykułu o moim dziadku z lokalnej gazety, na który natrafiłem niedawno całkiem przypadkiem.
  • Odpowiedz