Wpis z mikrobloga

Inflacja 15.6%
Nie wiem czy zauważyliście, ale następne zebranie RPP po lipcowym podniesieniu stupek, będzie chyba dopiero we wrześniu.
Dlatego robię nową ankietę z trochę bardziej szalonymi stupkami, skoro muszą je podnieść "na zapas".

Ja przewiduję 1,50% - 2,00%

Plusujących ten wpis zawołam 7 lipca, po ogloszeniu wyników.

#inflacja #nieruchomosci #bekazpisu #pieniadze #ankieta #heheszki
Pobierz Przegrywex - Inflacja 15.6%
Nie wiem czy zauważyliście, ale następne zebranie RPP po...
źródło: comment_1656664239ZOGkFeACK20iVZsjDbbC3j.jpg

Ile % Jastrząb podniesie stupki na zebraniu 7 lipca?

  • 0,00% 1.2% (32)
  • 0,25% 1.0% (27)
  • 0,50% 7.1% (183)
  • 0,75% 14.2% (368)
  • 1,00% 24.7% (639)
  • 1,25% 10.6% (275)
  • 1,50% 7.8% (202)
  • 1,75% 3.1% (80)
  • 2,00% 2.8% (72)
  • 2,00%+ KREDYCIARZE WYTRZYMAJĄ 27.4% (710)

Oddanych głosów: 2588

  • 21
@Przegrywex: PMI słabe, co wróży niskie podniesienie stópek. Nadzieja jest w tym, że Węgry 185pb, Czechy 125pb podniosły co może wywierać presje w regionie.
A będzie i tak to co Mati powie do Pana Profesora Prezesa NBP Glapy "Jaszczompa"
@wojna_informacyjna: Znając życie zaraz zakończą cykl wzrostu stóp, mimo że te spadki PMI to efekt inflacyjny i wystąpiłby niezależnie od stóp bo ludzie po prostu wstrzymują konsumpcje widząc jak ceny lecą do góry.

Skończy się to jednocześnie zarżnięciem gospodarki i wzrostem inflacji którą będziemy potem musieli zatrzymać jeszcze większym dorżnięciem gospodarki...
mimo że te spadki PMI to efekt inflacyjny i wystąpiłby niezależnie od stóp


@Herubin: ponad 4 miliony Polaków ma hipotekę. No i nie jest to bynajmniej najbiedniejsza grupa w Polsce, a raczej klasa średnia (jak na polskie standardy średnia), która napędza gospodarkę
@Ogau Ale to nie zmienia tego, że inflacja sama w sobie i tak by do tego doprowadziła. Popatrz na USA. Oni stopy cały czas mają niskie a mają ten sam efekt.

Jak ludzie tracą stabilność cen to ograniczają zakupy.
@L____: Oni są z ręka w nocniku od roku jak nie półtora roku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak tak dalej pójdzie to do wyborów to nawet ich rozdawnictwo nie da bo Polacy stracą szacunek do pln