Wpis z mikrobloga

@Nowystaryziel: No trzeba tak zrobic. 13. czy 500+ nawet mogą nie ruszac, tylko nie waloryzować i by wystarczylo! Stopy up, rezerwa up, dogadac sie z EU, a cala kase w inwestycje w infrastrukture i energetykę. Budowlanka zaraz dostanie po łapach to juz powinnismy wbijać łopaty pod dwie elektrownie atomowe
  • Odpowiedz
@loczyn: Elektrownie atomowe to już są budowane chyba z 25 lat i tyle miliardów poszło w błoto. Na przetargach najwięcej kasy się kradnie, więc z tymi elektrowniami to bym uważał- najlepiej żeby cały proces budowy, inspekcji i odbioru przeprowadziła jakaś doświadczona zagraniczna firma.
  • Odpowiedz
jesteśmy w sprzężeniu zwrotnym selekcji negatywnej. W obecnym systemie nie ma możliwości aby ktoś sensowny doszedł do władzy.


@szpongiel: politycy u władzy nie mają w swoim interesie zmiany obecnych zasad gry. System sam się nie zmieni. By się coś zadziało każdy z nas potrzebuje działać a nie czekać na to że ktoś coś zrobi. Możemy obwiniać za to opozycję ale nic to nie zmieni bo obwinianie opozycji jest częścią obecnego
  • Odpowiedz
@Nadmucham_ci_w_kasze:

Jak są jakieś pozytywne dane, to wiadomo, że to gówno dane :D

Byliśmy jednym z krajów które najmniej odczuły skutki pandemii i najszybciej nadrobiliśmy czas lockdownu ale oczywiście wykopy mają lepsze dane nawet od KE :D


Aleś Ty człowieku naiwny xD. Zastanów się, czemu byliśmy jednym z krajów, które najmniej
  • Odpowiedz
@DanteTooMayCry:
Polska jest w złej sytuacji non stop. xD
bo spadaliśmy z niższego pułapu niż zachód. xD
no I standard. jak się coś dobrze dzieje - to nie zasługa PiSu
jak źle to wiadomo kogo wina xD
wykop to maszynka do spamu jaki tworzysz. najlepsze, że reszta łbów w to
  • Odpowiedz
@loczyn: no właśnie na tym polega wskaźnik PKB, że uwzględnia firmy z zagranicznym kapitałem :D

ale dzięki wykop wiem, że wysokie PKB to z powodu 500+ i państwowych "molochów" :D

@Nadmucham_ci_w_kasze: Nie chce mi sie nawet tlumaczyc co to oznacza yhhh

Dobra jest dobrze, bedzie lepiej.
Stracilem czas na gadanie z gołebiem
  • Odpowiedz
@DanteTooMayCry: spamujesz tymi samymi bredniam co inni spamerzy
ta sama dawka ględzenia co zwykle
jak się pytam na dowody na rozwaloną gospdarkę, to w odpowiedzi mam teksty na każdy inny temat. jak się okazuje że takich dowodów nie ma, to się zaczynają teksty, że "to zaraz jebnie"
nie chce mi się znowu w kółko to samo
  • Odpowiedz
@Nadmucham_ci_w_kasze: Chcesz dowodów? Mamy #!$%@?ą inflacje, najwyższą w regionie (to że GUS sie gimnastykuje i dobiera dobry koszyk to juz inna kwestia) a my nie realizujemy oczekiwan biznesu i inwestorów z zagranicznym kapitałem którzy odpowiadają za prawie 40% naszego rynku.
Jak PiS dalej bedzie urządzac prywatny chlew to sie zawiną do Czech czy Rumunii, bo jak dobrze wiemy to Polska jest hindustanem i co drugie korpo u nas to outsource
  • Odpowiedz
@loczyn: biznes się nie zwija. jak jest kryzys, to właśnie firmy przenoszą się do takich krajów jak nasz


@Nadmucham_ci_w_kasze: Dlatego wszystkie korpo siedzą w Wenezueli czy Birmie ;)

Szkoda ze przegralismy wojen o fabryke Tesli z Niemcami, ciekawe dlaczego skoro u nas kryzys i taniej jest…
  • Odpowiedz
@Nadmucham_ci_w_kasze: FYI nikt nie bedzie inwestowac w niepowaznym kraju, gdzie trzeba co 3 miesiace updejtowac pasek pracowników i pieniadze biora sie z dupy. Stabilnosc> slaba zlotowka, no chyba ze chcemy zyc ze sprzedazy jabłek i naszych surowców jak Bialorus to spoko
  • Odpowiedz