Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Czy jest to w ogóle możliwe w #excel by z pliku który wygląda tak że w kolumnie A mam nazwę artykuły, w kolumnie B lokacje na magazynie, C ilość artykułów i w kolumnie D ilość artykułów nie zarezerwowanych.

Dziennie spędzam pol dnia by przeszukiwać listę i jeśli ten sam artykuł jest na więcej niż jednej lokacji, ale minimum 3 to sprawdzam np czy lokacja 1 + 2 <= 3 i jeśli jest mniej to wtedy zabieram 1 i 2 i łącze ze sobą

Nie znam się na #programowanie i jeśli jest gdzieś poradnik który łatwo by mi pomógł zaoszczędzić trochę czasu w pracy to byłbym rad.

Za pomoc stawiam pizze
  • 11
by z pliku który wygląda tak że w kolumnie A mam nazwę artykuły, w kolumnie B lokacje na magazynie, C ilość artykułów i w kolumnie D ilość artykułów nie zarezerwowanych.


@Tymariel: Ale co z tego pliku?

Wygląda (jak zwykle) na to, że tabela przestawna artykuł / lokalizacja / ilość drastycznie ułatwi Twoją pracę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Polinik: powiedzmy że w wierszach od 1 do 5 mam jeden artykul, w jednej lokacji jest 8, w drugiej 2, znowu 2, w innej 4 i w innym 5
Skoro w jednej jest 8 to mogę połączyć 2 +2+4 i takie coś bym chciał, mam też 3 tysiące innych takich artykułów, ale 90% z nich nic nie mogę zrobić bo a + b > c
W sumie mam około 6 tysięcy
@Tymariel: No to ponownie -- tabela przestawna ładnie Ci pogrupuje i posortuje po artykułach/lokalizacjach i ilościach, co spowoduje, że ręczne wyłapanie artykułów do konsolidacji będzie banalne.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
To wygląda mniejwiecej tak i pozycji jest 6 tysięcy.

Prawda jest taka że nie ma zbytnio roboty na zakładzie a dzieki temu ja i kilku innych pracowników mamy co robić, a stanie i nic nie robienie jest trochę niebezpieczne, a jeśli uda mi się przyspieszyć proces znajdowania tych lokacji to dzięki temu nie tylko ja ale i inni będą mieli co robić, co w czasach gdy roboty mało może komuś uratować dupe.
Pobierz
źródło: comment_1656585069Dd3jidLyoKhmob4UoM1zn1.jpg
@Tymariel: Taka formuła (1000 trzeba zmienić na ilość wierszy, a D zamienić na C jeśli ma być brana kolumna C):

=JEŻELI.BŁĄD(--(AGREGUJ(15;6;$D$2:$D$1000/($A$2:$A$1000=A2);1)+AGREGUJ(15;6;$D$2:$D$1000/($A$2:$A$1000=A2);2)<=AGREGUJ(14;6;$D$2:$D$1000/($A$2:$A$1000=A2);1));0)
Wpisana w E2 i przeciągnięta do końca wyświetli 1 jeśli produkt można przenieść, 0 - jeśli nie. Potem wystarczy autofiltr i ręcznie ustalić co z czym połączyć. Nietestowane.
Gdyby prócz tego miała powstać lista co z czym połączyć, to robi się bardziej skomplikowane i chyba potrzebne by było VBA.
Po przepisaniu na angielski wyglada to u mnie tak
=IFERROR(--(AGGREGATE(15;6;$D$2:$D$5417/($A$2:$A$5417=A2);1)+AGGREGATE(15;6;$D$2:$D$5417/($A$2:$A$5417=A2);2)<=AGGREGATE(14;6;$D$2:$D$5417/($A$2:$A$5417=A2);1));0)
i nie dziala
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@brak_nicku: ok.
Linia A: item
Linia B: lokacja
Linia C: całkowita ilość na stanie
Linia D: stan niezarezerwowany ktory mogę przenosić
Linia E: numer lot - nie wszystko to ma ale nawet tych samych artykułów z różnym numerem lot nie można łączyć.
Pozycji jest 5417

Juz przy użyciu tablic trochę jest to łatwiejsze chociaż minus ze kopiowanie jest trudniejsze do nowego arkusza który potem drukuje