Wpis z mikrobloga

Hej,
szukam dla siebie rozwiązania tj. jak najlżejszy/mobilny #laptop lub #tablet.
Moja sytuacja wygląda następująco: jestem #programista, pracuję na stacji roboczej od klienta, mam też swojego laptopa (z i5 7gen, 16gb RAM na Win11), który spokojnie wystarcza mi do programowania, ogarniania dokumentów, przeglądania neta itp. Problematyczne jest dla mnie tylko noszenie tego mojego lapka, który waży dużo, bateria trzyma pewnie ok 2-3 godz. max. Tak jak wspomniałem na początku, zastanawiam się nad zakupem jak najbardziej mobilnego laptopa (do podróży, mniej problematycznego przenoszenia) lub tabletu. Na początku myślałem nad tabletem nawet na #android i w kwocie do 2 tys. zł (jakieś Lenovo albo Xiaomi Mi Pad 5), ale ostatecznie byłem w jakimś markecie i poklikałem sobie w te #tablety i chyba przeszła mi ochota na "większy telefon". Potem skierowałem się na Mircosoft #surface, ale poczytałem i raczej odpada.
W końcu stwierdziłem, że może po prostu lekki laptop w kwocie 3-4 tys. zł. Ostatnio wpadł mi w oko #asus #zenbook 14, który waży ok 1kg LINK. W podobnej cenie i z podobnymi parametrami jest też #dell Inspirion LINK. Jeszcze inną opcją jest Macbook Air z M1.

Może ktoś tutaj miał podobne rozterki? :D
  • 9
@hultajson: ja bym brał co ma najlepszy ekran, nie ufam Asusowi bo to model konsumencki, czyli kiepskiej jakości, ale ma ekran OLED, zresztą Inspiron to też sprzęt konsumencki.
@hultajson: bierz macbooka air, lekki, dobry ekran i genialna bateria - idealny do wrzucenia w plecak, a jak czegos nie da rady uruchomic to sie polacz zdalnie z obecnym laptopem ktory i tak z tego co napisales robi za stacjonarny ( ͡° ͜ʖ ͡°)