Wpis z mikrobloga

Czy za zatrzymanie się na przystanku autobusowym (żeby kogoś zgarnąć lub kogoś wysadzić) grozi mandat? Sam nie raz wysiadam na przystanku jak ktoś mnie podwozi lub jak ktoś mnie zabiera to też z przystanku bo wygodniej dla kierowcy, więc mi to nie przeszkadza, ale też nie chce żeby ktoś dostał przeze mnie mandat.

#ruchdrogowy #prawojazdy #samochody
  • 10
e zabiera to też z przystanku bo wygodniej dla kierowcy, więc mi to nie przeszkadza, ale też nie chce żeby ktoś dostał przeze mnie mandat.


@Jadowityssak: Niestety tak - ja zatrzymałem się kiedyś navi ustawić na przystanku, zatrzymała mnie policja i dostałem 100zł mandatu ()
i tak szczerze jak dla mnie zatrzymanie nie powinno być zabronione, o ile nie blokuje to w zatrzymaniu się autobusu.


@Jadowityssak: niby masz rację, ale nie do końca, bo jak pozwolisz ludziom na zatrzymywanie się to zaraz ktoś stanie że przecież na minutkę tylko do żabki skoczyć potem jeszcze ktoś stanie żeby wysadzić kogoś, a potem tak jak ktoś wyżej, bo musi nawigację ustawić i nagle się okażę że autobus nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Jadowityssak: to by prowadziło do sytuacji gdzie ludzie się zatrzymują nagminnie i nie tylko na kilka sekund ale na krótszy postój. Do momentu jak jest teraz czyli w zasadzie martwy przepis bo nie znam nikogo kto by wyrwał za to mandat nie ma co zmieniać