Wpis z mikrobloga

Mam na ogród wypuszczoną rurę do nawadniania 40mm (idzie pod kostką i jest wypuszczona w ziemi) i dodatkowo kran w ścianie na zewnątrz, do którego obecnie mam podłączony wąż na szybkozłączki.

Chciałbym sobie powoli, krok po kroku budować nawadnianie - najpierw chciałbym linię kroplującą wzdłuż płotu (pewnie 4 sekcje będę potrzebne).
Od czego zacząć? Macie jakieś poradniki/filmiki od których warto zacząć?

Na start pewnie bym musiał jakąś studzienkę z zaworami?
Myślałem, żeby w innej części ogrodu dołożyć do tego jakiś kolejny kranik, da radę takie cuda?

#ogrodnictwo #trawnik #budujzwykopem
  • 4
Myślałem, żeby w innej części ogrodu dołożyć do tego jakiś kolejny kranik, da radę takie cuda?


@LucaJune: przed studnia z elektrozaworami dajesz trójnik i robisz odejscie na wode. Potrzebujesz jeszcze kabel do sterowania tymi elektrozaworami.
Ja zrobiłem tak że napisałem maila do firmy która handluje sprzętem do nawadniania, znalazłem ją gdzieś u kogoś na blogu. Odezwał się ktoś od nich, pogadaliśmy przez godzinę przez telefon, wysłałem rzut działki i za parę dni miałem cały projekt na mailu wraz z wycena sprzętu co do kolanka. Pojechałem, załadowałem cały bagażnik skrzynkami, rurami i zaworami i pokazali mi krok po kroku jak to wszystko ze sobą połączyć, co do czego.