Wpis z mikrobloga

Wiem że złej pogody nie ma ale ta lampa za oknem mnie przeraża. Chciałem w środę jechać na #szosa na górę żar łącznie około 130 km... I taki mam dylemat czy się w taką pogodę porywać na takie wyzwanie. Trasa z Tych.
  • 9
@Shinzin na Żar jest patelnia, myślę że 90% podjazdu w słońcu bez drzew, ja bym jechał ale znam swoje możliwości, skoro pytasz znaczy że mało znasz swój organizm, jak reaguje na wysiłek w takich temperaturach. Pojeździć najpierw w okół komina, 60km czy tam 2h i zobaczyć jak się jedzie i ewentualnie potem pchać się na 7h w tym upale. Pozdro i z fartem
@Shinzin eee no nie, tak to nie. Tam jest szlak pieszy. Na Żar tylko od mostu w międzybrodziu żywieckim.
Podobno od miedzybordzia bielskiego (skręt na przegibek/Bielsko) jest już asfalt w stronę żaru, nie wiem jak od Kobiernic, chyba jeszcze nie.
@Shinzin: Aktualnie jedyna droga dojazdowa na Żar jest w remoncie. Najgorsze zaczyna się od zapory w Porąbce. Na odcinku kilku km są wahadła, a miejscami całkowity brak asfaltu. Nie polecam pchać się tam na szosie. Przejezdna jest droga przez Tresną, ale to trochę na około
@dav1ddd
@Shinzin albo przez bielsko i przegibek, ale to już opcja z dwoma dodatkowymi podjazdami.

Dawaj kółko na Salmopol, z Tychów na Pszczynę, potem Skoczów Wisła Szczyrk Bielsko Pszczyna Tychy ( ͡º ͜ʖ͡º)