Wpis z mikrobloga

@interpenetrate: znajomy tak ma od paru lat i jeszcze nie jebło, ale dziwnie to wygląda. No i ta szafka nad piekarnikiem - robi się w niej gorąco, gdy piekarnik pochodzi. Może i ładnie wygląda, ale coś mi się wydaje, że nie powinno się tak robić, lodówka też ma trudniej i jest większy pobór prądu xd
  • Odpowiedz
@pani_indyk: możesz pokazać jak to wygląda? Normalnie masz wszędzie szafki obok siebie a w pomiędzy lodówką a piekarnikiem taką grubą przedziałkę?
@WyuArtykyu: @zomerstm: @janusz_p0lak: @szwedamar: @Gruby_Wujo: czy więc piekarnik lepiej umieścić pod płytą indukcyjną czy tak samo niefortunnie? Czy lepiej? Czy zlew może być obok płyty indukcyjnej?

Aha i jeszcze przy takiej zabudowanej do sufitu kuchni (taką chciałbym) jak się rozwiązuje kwestie wentylacji? oraz odprowadzania zapachów
  • Odpowiedz
@interpenetrate: Jak nie masz wyboru. Lodówka będzie musiała częściej włączać chłodzenie jeżeli używasz dużo piekarnika - czyli będzie ciągnęła więcej prądu w skali roku. Poza tym generalnie lepiej unikać zabudowy lodówki z powodu odprowadzania ciepłą z tyłu.
  • Odpowiedz
@interpenetrate: no lodówki może lepiej nie zabudowywać, bo jakoś musi się bidna chłodzić, a teraz w nowych mieszkaniach wszyscy mają pozabudowywane - co dobre nie jest, ale ładnie wygląda ¯\_(ツ)_/¯
I tak jak wyżej pisze ktoś - piekarnik na wysokości jest lepszy w obsłudze, bo nie musisz kucać, tak jak kiedyś to robiły nasze mamy - po prostu stojąc wkładasz, wyjmujesz, dogladasz potraw (zatem pod płyta indukcyjna może być jak najbardziej,
  • Odpowiedz
@interpenetrate: Kwestie wentylacji - nowe mieszkania mają wentylację taka, że jest kratka i ona bardzo mocno zasysa powietrze. Do tegoidzie kupują okapy, które można włączyć. Nie wiem jak Ty to rozwiążesz zabudowując ściany, zależy gdzie masz dziurę z wentylacja xd
  • Odpowiedz
nowe lodówki które nie są przeznaczone do zabudowy mają odprowadzenie ciepła po bokach a nie z tyłu jak dawniej więc nie można ich nawet zastawiać szafkami tak jak na zdjęciu a co dopiero podgrzewać jeszcze piekarnikiem.


@pacyfikator: ale bzdura, to zalezy od lodówki. Mam roczną lodówkę LG, odprowadza cieplo tylem i dolem a nie bokami. Wg instrukcji przerwa ma byc od tylu oraz gory, o bokach nic nie ma.

@interpenetrate:
  • Odpowiedz
@interpenetrate: mam tak dwa lata i wszystko działa, z piekarnika korzystam prawie codziennie. Grunt żeby lodówka miała dziurę na wentylacje, zazwyczaj u gory musi mieć pare cm luzu
  • Odpowiedz