Wpis z mikrobloga

@wacek_1984: kiedyś robiłem w butelce od wina i wypompowywałem powietrze pompką próżniową do wina za 20zł. Dzięki podciśnieniu taki cold brew robi się w 10-20 minut. Potem od razu piłem, a jeżeli robiłem więcej to przelewałem przez V60 do mniejszej butelki/butelek i wtedy do lodówki.
@itolek100: @antek_akrobata: @ranunculus: kurde, prawie mnie z butów wyrwało, zrobiłem na pałę z ciemno palonej indonezji. Zmielone grubiej niż do FP, 50gr + ~250gr wody, do pojemnika na jakieś 10h. Z rana filtrowane przez v60. Kawa w smaku ekstra wyraźna, taka super kawowa, sporo słodyczy, niska kwasowość. Rozrobiłem jakoś 1:2 i wtedy stała się znośna. wypiłem jakieś 150gr i zmuła zaczęła brać mnie około 15, potem dopiłem resztę i
@wacek_1984 też wczoraj zrobiłem, proporcje 35g na 500g wody.
Rano była jak znalazł, smakowo naprawdę fajna i ciekawa, robiona również na ciemnym paleniu (marketowa kawa), mielenie jak do AP
Tak mi posmakowała że zrobiłem przed chwilą na jutro ()
@wacek_1984 taka wczoraj na szybko kupilem, przed samym zamknięciem sklepu xd pod koniec tygodnia będę miał jasne palenie to na pewno przetestuje. Chciałbym wydobyć jakieś bardzo owocowe, cytrusowe smaki
Koneserem nie jestem więc ciężko powiedzieć tak naprawdę, na pewno jest mocna a kwasowość bardzo mi odpowiada (czuć ale delikatnie)
No i inna w smaku niż robiona przez AP czy v60. Wgl miałem wrażenie że pierwszy raz piję taką kawe, ale wrażenia lux,
Pobierz
źródło: comment_1656360312z5CJVvX2zmN68GqD1sKDmo.jpg