Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu pisałem tu, że w Warszawie w sklepach stoją wolontariusze z fundacji "life & peace" i zbierają na Ukrainę. Dziś się wkurzyłem, bo znów mnie zaczepili i zadzwoniłem na policję na 997 z pytaniem czy mogą zweryfikować tę fundację, czy rzeczywiście zbiera na rzecz Ukrainy - oto odpowiedź jaką dostałem:
"Proszę pana, dodzwonił się pan na infolinię alarmową, zajmujemy się ratowaniem zdrowia i życia ludzi, nie weryfikujemy fundacji."

#policja #polska #warszawa
  • 53
  • Odpowiedz
odnosnie tego ze glupio zrobilem, ze zadzwonilem na policje to zgadnijcie kto mi tak doradzil. Odpowiadam: pracownik urzedu warszawy, ale wowczas sie na to nie zdecydowalem, a dzisiaj tak.


@aleksc: zapewne w innej sprawie ale to detal xD
Szkoda że nie ma mandatów za blokowanie telefonów alarmowych
  • Odpowiedz
@aleksc: Jak Ci jebnie rura w łazience to też dzwonisz na policję? To jest w ludziach najlepsze - zobaczę cokolwiek co wzbudzi moje zainteresowanie/niepokój/obrzydzenie - cyk, policja. I to jeszcze na numer który odbiera cywil Centrum Powiadamiania Ratunkowego, zajmując linię, gdzie zgłasza się wypadki, pożary i zatrzymania krążenia xD Ech... No niestety, to tak nie działa. Policja nie jest od wszystkiego. Jest parę innych instytucji do których należałoby wykonać w takiej
  • Odpowiedz
@aleksc: Numer na policje to 47 ... .. .. w zależności od jednostki na którą dzwonisz. W przypadku dzwonienia do SSK w Warszawie jest to 47 723 65 55 Oni powinni Ci ładnie udzielić informacji co dalej. Jak dzwonisz na 112/997 to nie dzwonisz na policję tylko do CPR gdzie siedzą dyspozytorzy za najniższą krajową którzy zbierają zgłoszenia i rozsyłają dalej do służb.
  • Odpowiedz
@aleksc: fundacja moze byc legalna i nawet moze miec zgloszona zbiurke, takie cos bylo/jest w gdansku gdzie wolontariusze stoja pod lidlami i zbieraja kase i tak wyglada to z fundacja. tylko ze w momencie wybuchu wojny chyba zaczeli zbierac na inny cel.
No i wolontariuszy tez nie ma co obwiniac, tutaj np. byly to mlode dziewczyny z ukrainy ktore robily to zeby pomoc krajowi i staly za free
  • Odpowiedz