Wpis z mikrobloga

@analnedoznaniachomikasyfilityka: głównie jako niewolnicy

Some black Southerners aided the Confederacy. Most of these were forced to accompany their masters or were forced to toil behind the lines. Black men were not legally allowed to serve as combat soldiers in the Confederate Army--they were cooks, teamsters, and manual laborers. There were no black Confederate combat units in service during the war and no documentation whatsoever exists for any black man being paid or pensioned as a Confederate soldier, although some did receive pensions for their work as laborers.


Źródło:
  • Odpowiedz
@rzuf22: tak , niewolnicy, akurat, w pełnym umundurowaniu i z bronią ... dodam tylko, że potomkowie tych czarnych żołnierzy stanowią obecnie trzon organizacji działających w Dixie zajmujących się obrona symboli, cmentarzy i pomników Konfederacji, czym cholernie wkurzają białych postępowców. Dodatkowo w armii Unii z czarnych żołnierzy sformowano odrębne oddziały, gdyż niali nie chcieli razem z nimi służyć, zas w armii CSA walczyli razem białymi towarzyszami broni. Prawdziwa historia to nie
analnedoznaniachomikasyfilityka - @rzuf22: tak , niewolnicy, akurat, w pełnym umundur...

źródło: comment_1656103478jgKteObR9nQCTuCJ5vHc0a.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Prawdziwa historia to nie wykłady z woke.


@analnedoznaniachomikasyfilityka: w życiu nie byłem na takich wykładach xD

Po prostu znając przyczyny wybuchu wojny secesyjnej i cele, o które walczyła konfederacja zbuntowanych stanów, dziwiłem się. Dodatkowo, to co wkleiłem i pisałem, mówi o tym, że większość czarnych była przymusowo wcielona. Pojedyncze przypadki pewnie znajdziesz. Tak samo są kolaborujący ukraińcy obecnie, tak samo byli kolaborujący polacy w czasie wojny, ba nawet byli żydzi
  • Odpowiedz
@rzuf22: CSA walczyła o swoja wolność, "specjalna instytucja" była tylko pretekstem, zwłaszcza że posiadacze niewolników stanowili ułamek całości populacji tych stanów, zwłaszcza, że istnieli również czarni posiadacze niewolników. popatrz jaką część działaczy organizacji konfederackich na Południu stanowia obecnie murzyni, jest ich więcej niż w analogicznych organizacjach "walczących" z rasizmem :) Zresztą cele były również fikcyjne, zwróć uwagę, kiedy Lincoln wyzwolił niewolników, ile czasu po wybuchu wojny, generalnie nie miało to
  • Odpowiedz
kiedy Lincoln wyzwolił niewolników


@analnedoznaniachomikasyfilityka: tyle, że Lincoln od początku nie chciał wmuszać zniesienia niewolnictwa i kiedy go wybrano to powiedział, że te stany, które nie zniosły mogą pozostać takie jakie są. Sporem były nowe stany tworzące się na zachodzie kraju.

ile czasu po wybuchu wojny, generalnie nie miało to juz wtedy sensu na Południu a było tylko zagrywka polityczną pod elektorat na
  • Odpowiedz