Wpis z mikrobloga

Ej onuce ale wy wiecie, że wasze marzenia o jakims robieniu korytarzy przez przesmyk suwalski czy atak na Litwe oznacza, że Kalinnigrad przestanie istnieć w 48 h? NATO zaora was artylerią i lotnictwem i z przesmyku zrobi sie szerokopasmowa autostrada? Jak słucham tych waszych marzeń o odcięciu Bałtów to mam wrażenie, że macie już halucynacje z głodu i niedożywienia xD
#ukraina #wojna #rosja #litwa #takaprawda
  • 27
to nie jest żadne marzenie tylko realnie zagrożenie. To, że ci się to nie podoba nie znaczy, że trzeba taką ewentualność ignorować


@tylkostrimi: Inaczej. to byłoby zagrożenie gdybyśmy je ignorowali. Ale z tego co wiem nie ignorujemy i sojusz ma szczegółowe plany na taką ewentualność. W związku z tym zajęcie przesmyku pozostaje jednak w sferze marzeń dla ruskich.
@tomasz-zajc: W skrócie - Francja z Anglią niewiele mogła a nawet jakby mogła to przegraliśmy po prostu za szybko żeby nam ktokolwiek mógł pomóc, po dwóch tygodniach już było pozamiatane.

Polecam podcast

Na fanpeju "Historyczne Bzdury" też było to ładnie opisane. Mogę wkleić tutaj cały tekst jak trzeba.