Wpis z mikrobloga

Hej, mam problem może ktoś się spotkał z tym. Podpiąłem w końcu TV do kina domowego po optyce. Jako źródło sygnału pracuje komputer, no i tutaj mam problem, jak uruchomię film z dźwiękiem dolby (z pliku) to TV od razu wykrywa dolby i puszcza na kino elegancki przestrzenny dźwięk. Natomiast jak odpalam coś ze streamingu (hbo max np) i platforma twierdzi, że wypuszcza dźwięk dolby to TV tego nie wykrywa i gra takim normalnym płaskim dźwiękiem. Pomysły? #audio #dolbyatmos #dzwiek #streaming #hbomax #netflix
  • 5
@djlasuch: nie wiem jak z dźwiękiem przestrzennym, ale jeśli chodzi o HDR to są różne standardy i w zależności od modelu telewizora i usługi streamingowej może działać albo nie, także poszukałbym w tą stronę
Kwestia sterowników. Jak odpalasz z pliku to telewizor sam sprawdza ścieżki. Przy odtwarzaniu przez przeglądarke wysyłasz PCM stereo. Musiałbyś mieć apkę która by odtwarzała sygnał wielokanałowy ewentualnie emulować sterownikiem sygnał wielokanałowy ze stereo granego przez przeglądarkę.