Wpis z mikrobloga

Mam ofertę na stałą stopę - 8,3% i tak czytam ofertę a tam taki zapis

"po zakończeniu okresu, w którym obowiązuje stała stopa procentowa, wysokość przyjętego wskaźnika referencyjnego WIBOR 6M jest
równa wyższej ze stawek: aktualnej wysokości wskaźnika WIBOR 6M albo aktualnej wysokości 5-letniej stałej stopy bazowej, i nie ulega
zmianie w pozostałym okresie spłaty kredytu"

Czy ja dobrze rozumiem, że po 5 latach, gdyby WIBOR 6M był 2pp, a stały 4pp, to lece te 4pp później?

#kredythipoteczny
  • 16
  • Odpowiedz
  • 0
Bardziej mnie interesuje, czy po tym okresie nie blokujesz sobie takiego oprocentowania „na stałe” - twk wyglada to z zapisu.
  • Odpowiedz
@Dudek89: Pytanie co to jest "aktualna wysokość 5-letniej stałej stopy bazowej" :D Wygląda to na to że po 5 latach przyjmą aktualny wskaźnik (prawdopodobnie Polonia) i wielkość wskaźnika z tego dnia będzie obowiązywała przez cały pozostały okres?
  • Odpowiedz
@Dudek89: Zapytaj i daj znać. Już samo słowo "aktualnej" mnie nurtuje. Aktualnej dzisiejszej czyli 8.3% (czy tam 6.3%
uwzględniając 2% marży) czy aktualnej właśnie za 5 lat :)
  • Odpowiedz
@Dudek89: @jajcek: @Dpdp: kolega wyrwał ten zapis z kontekstu, bo to jest tylko informacja do wyliczenia łącznych potencjalnych kosztów kredytu na dany dzień (i w takiej sekcji się znajduje). W innym miejscu umowy masz dokładną informację, że po 5 latach wracasz na oprocentowanie zmienne.

I chodzi o PKO BP, bo mam to samo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@foobarek: Totalnie nie będę się sprzeczał :D czytałem to późnym wieczorem i mogłem nie ogarnąć. Mówisz, ze warto? Tam jeszcze ubezpieczenie dodatkowe tez miałeś? Kolejne.
  • Odpowiedz
@Dudek89: tak, bo to są tylko orientacyjne koszty całego kredytu, więc wymieniają wszystko od początku. Tak samo masz tam koszt wyceny mieszkania, a ani tego, ani ubezpieczenia przecież nie płacisz drugi raz. Zmieni Ci się tylko 60 rat wedle oprocentowania stałego które masz podane. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do warunków to oczywiście polecam dopytać swojego opiekuna z banku. Nie powiem Ci czy warto, ja uciekłem jeszcze w marcu na niecałe
  • Odpowiedz
  • 0
@foobarek:
Rzeczywista roczna stopa oprocentowania w dniu zawarcia niniejszego aneksu, liczona od dnia zawarcia aneksu do końca okresu obowiązywania umowy, wynosi: 8,30%.



- oprocentowanie kredytu ustalone w sposób, o którym mowa w § 2 ust. 2 niniejszego aneksu, z uwzględnieniem wynikającym z umowy zmian wysokości marży, wynosi 7,09% w stosunku rocznym.

Takie zapisy są
  • Odpowiedz
@Dudek89: to RRSO w wysokości 8,3% nie jest tożsame ze stałym oprocentowaniem w takim wymiarze, bo wlicza się w nie kilka składników np. ubezpieczenie, które w PKO BP jest dość drogie i podbija wartość procentową kosztów całego kredytu (a przecież już je zapłaciłeś na początku kredytu, więc ta wartość % jest taka trochę fikcyjna). Aż sprawdziłem swoją ofertę, powinieneś mieć w niej taki prosty harmonogram rat (załączam zrzut). Tam masz ładnie
foobarek - @Dudek89: to RRSO w wysokości 8,3% nie jest tożsame ze stałym oprocentowan...

źródło: comment_1655888803Riu9frPz8mEq0Whu8DjJhX.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz