Wpis z mikrobloga

Będę stał przed potrzebą zakupu macbooka. To na czym mi będzie zależało to pewnie te 16gb ramu, z 500gb dysku i wielkościowo żeby mieścił się do mniejszego plecaka czyli pewnie te 13-14 cali.
Dodatkowo będę chciał podpinać dwa monitory (display port/mini display + hdmi).
Macbook będę wykorzystywał do programowania komercyjnego więc myślę że nic więcej nie wymyślę, będę go raczej traktował jako skrzynkę, do której będą podpinane peryferia.

Co zatem powinienem wybrać zwracając uwagę na ww. rzeczy?

Dodam, że cena nie gra roli choć jak mam wydać 6k a 12k to wolę mniej bo pomimo, że będzie to narzędzie do zarabiania, to poza tym raczej czasem coś na nim odpalę typu yt.

#macbook #macos #komputery
  • 10
@xaro: Pewnie ponad rok jeszcze. Co do starszych to chyba nie ma się co pakować obecnie. Apple będzie pewnie obcinać nowe funkcje wprowadzane w kolejnych wersjach macOS. Już kilku w kolejnym kilku nie będzie (wprawdzie mało istotnych, ale może to być zwiastunem tego co będzie dalej). Z drugiej strony intelowskie mają plusy, np. jakbyś chciał sobie Windowsa wirtualizować lub nawet instalować.
@xaro: To jak juz bierzesz 14, to może weź dopłać do 32GB RAMu, będzie to znacznie bardziej przyszłościowe.

Sam mam Aira 16GB i czasami to jest już mało (jak odpalę Dockera, PHPStorma, node'a, przeglądarkę, komunikatory, spotify to już czuć, że to tylko 16 - bez Dockera jest już lepiej