Wpis z mikrobloga

Tak po weekendzie w #zielonagora muszę powiedzieć, że niby większych atrakcji niby nie ma... Ale to miasto, jest po prostu, kurde, ładne. Stary rynek bardzo ładny, nie to, co Łódzkie pole krzywego betonu, gdzie nie poszedłem, wszędzie zielono, nawet jak są blokowiska, to i tam zieleni nie brakuje, no i przede wszystkim, jest #!$%@?, wszędzie czysto :D
Chyba jedyne czego mi brakowało, to może trochę więcej wody w parkach, jakiegoś stawu, nie wiem... W tym z palmiarnią było spoko :) Najlepszym, co nas spotkało, to po 10 km w lesie, hydranty w Tarasach Łużyckich :D Nie pamiętam, kiedy widziałem czynny normalnie hydrant z czystą wodą w Łodzi xD Generalnie, nawet kible w Focusie są bardziej nowoczesne niż te w Manufakturze xD #!$%@?, nawet ludzie pracujący w żabkach byli normalni, a nie jakieś patusy xD Inny świat normalnie xD Daję mocne 9/10, ale tylko dlatego, że pewnie wszystkiego nie widziałem ;)
Khraell - Tak po weekendzie w #zielonagora muszę powiedzieć, że niby większych atrakc...

źródło: comment_1655753596ErkEs6wNFcQtNOxVdew7KZ.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@Khraell: To jest miasto ze wspaniałym dziedzictwem kulturowym i okropnym zaniedbaniem. Psycha mi siada jak chodzę tymi ulicami poniemieckich niszczejących kamienic.

Zielona Góra jest miastem wojewódzkim ale przy mniejszym Opolu jest jak miasto powiatowe, niestety. Mamy wspaniałą naturę ale infrastrukturalne - szkoda gadać.

@PanKracy582: jak u nas nie ma nawet amfiteatru, centrum kultury studenckiej nie istnieje, tradycje kabaretowe są zapomniane - brak muzeum, filharmonia najlepsze lata ma za sobą, ze
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@erebeuzet Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma :Do

@DartNorbe wpadnij do Łodzi, to Cię dopiero dopadnie depresja :Do
No a to nie Ty mi w sobotę pisałeś, że ma być metamorfoza? Może się jeszcze to miasto rozwinąć, macie pole do popisu.

A co do filharmonii, to w sobotę orkiestra była przed budynkiem i grali np. Muzykę z gwiezdnych wojen, bardzo fajna sprawa :)
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@DartNorbe Mieszkać, obserwować :D
No niby kilku rzeczy brakuje, ale ja uważam, że i tak macie w pytę, byle Was betonem nie zalali, bo projekt Łódzkiej starówki zakłada zmianę pola betonu, na pole betonu z 10 drzewami xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Khraell: jeśli chodzi o wodę to masz Wagmostaw i glinianki obok Wilkanowa i dziką Ochle. Jednak faktycznie w Zielonej brakuje mi jakiejś wody w centrum lub rzeki.
  • Odpowiedz
@Eliasz5000: A to ciekawe bo ZG jest jednym z niewielu miast, które w ostatnich latach się nie wyludniała a zyskiwała mieszkańców. Dopiero w 2021 przez większą ilość zgonów (covid) zmalała ilość mieszkańców - o 300. W statystykach nie są uwzględnieni imigranci (ZG to będzie sypialnia i dom dla pracowników magazynowych z okolicy bo w Nowej Soli, Sulechowie czy Niedoradzu a nawet w Świebodzinie nie ma bazy mieszkaniowej) czy uchodźców (po Sopocie
  • Odpowiedz
@DartNorbe: na medycynie mało osób chce zostać na stale na dłużej w województwie, pomimo fajnych lojalek, kwestia mieszkańców - ogromna ilość Ukraińców + okoliczne wioski. A Toruń spadł, bo powiat toruński rozrósł się do 100k mieszkańców, każdy kto ma kasę ucieka w tereny podmiejskie tam.
  • Odpowiedz
@Eliasz5000: W całej Polsce trwa suburbanizacja - to, że ZG sobie z tym poradziła świetnie to nie jest jej wada a zaleta. Czarkowo to świetny przykład tego co można było zyskać. Po włączeniu gminy mamy prawie 60% zalesienia - czyli samej powierzchni bez lasu jest około 140km^2 czyli tyle co ma Opole. Jako miasto nic nie tracimy a zyskaliśmy w opór terenów do mieszkaniówek czy w końcu do budowy stref ekonomicznych.
  • Odpowiedz
@Eliasz5000: patrząc na to że amfiteatr zamknięty, centrum konferencyjne dopiero będzie budowane a UZ jeszcze nie dorobił się centrum kultury to dobrze ze cokolwiek się dzieje ( ͡° ʖ̯ ͡°) pewnie sporo się zmieni jak oddadzą budowany teatr
  • Odpowiedz