Wpis z mikrobloga

W sobote w tym wpisie pytałem czy ktoś może widział kiedyś taką wysypkę, dużo osób pisało, że to pluskwy - ta teoria jest już wykluczona.
Na początku miałem wysypkę (mniej hardkorową) na przedramionach i dłoniach, więc było też podejrzenie bostonki, ale też to jest już wykluczone.
Lekarze nie potrafia powiedziec co to. Widział ktoś kiedyś coś takiego? Własciwie symetycznie wysypało mi na stopach i kostkach po obu stronach ciała.

#wysypka #dermatologia #zdrowie #pomocy
twoj_starrry - W sobote w tym wpisie pytałem czy ktoś może widział kiedyś taką wysypk...

źródło: comment_1655741751tATIsA86KEziySoOonTSUZ.jpg

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
@twoj_starrry: takie coś miałem kiedyś jak kosiłem trawę w krótkich spodenkach i jakiś sandałach myślę że to alergiczne gówno ;) małpia ospa tak nie wygląda raczej ;)
eksperckie oko z wykopu mówi że masz alergię na trawę pyłki traw coś tego typu ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak nie przejdzie do tygodnia idź do lekarza ;)
  • Odpowiedz
@Wiciu89: nie no xD, małpiej to sie akurat nie bałem.
A co do trawy to ciekawe, że to mówisz ;D, dermatolog pytał mnie czy chodziłem po łąkach ostatnio.
Wykopowe ekspercie oko może mieć trochę racji ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@twoj_starrry: może to być też efekt ignorowanych przez długie lata alergii i nietolerancji pokarmowych. Np celiakia potrafi implikować zmiany skórne u niektórych osób.
  • Odpowiedz
@twoj_starrry: masz Schönleina-Henocha i to w całkiem zaawansowanym stadium
nieleczone będzie miało przerzut na nerki inne narządy wewnętrzne
zgłoś się do dermatologa, finalnie podadzą ci Disulone i po bólu
leczy się to tylko objawowo

prawdopodobnie przechodziłeś tę chorobę też jako dzieciak, a teraz wystąpiło na skutek przeciążenia/przemęczenia lub w reakcji na jakąś infekcje paciorkowcem
  • Odpowiedz
@AlekGames: mam jutro dermatologa po raz kolejny + reumatologa + badania krwi. Zobaczymy co dalej.
Dziś dostałem też w razie czego skierowanie do szpitala- najwyżej po prostu tam pójdę i niech mnie naprawiają xd
  • Odpowiedz
Wykopowe ekspercie oko może mieć trochę racji ( ͡° ͜ʖ ͡°).


sam jestem ciekaw na czym finalnie stanie ;-) ja jestem pewien swego na 90%

no własnie nie ;<. zadnych zmian, samopoczucie dobre, wyniki sportowe takie same jak były. Strasznie dziwne


@twoj_starrry: tak właśnie jest przy plamicy alergicznej, dobrze się czujesz, ba nawet wyniki będziesz miał w normie prócz podwyższonego stężenia IgA

zrobią Ci też USG jamy
  • Odpowiedz