Wpis z mikrobloga

Chce zrobic cos w tym stylu, tylko zamiast klimatyzator stać w domu, bedzie za sciana na malym stryszku nieuzytkowym. Jedna rura wystawie za okno bo jest tam male okienko a druga rura z zimnym powietrzem bedzie poprowadzona przez sciane. Czy taki klimatyzator nie boi sie zakurzonego srodowiska??

I jeszcze pytanie z czego zrobic taki kolnierz?? Sa jakies dedykowane?? Foto mojego klimatyzatora w komenatrzu.

#klimatyzacja #klimatyzator #budujzwykopem #mieszkanie #pytaniedoeksperta
Wasky - Chce zrobic cos w tym stylu, tylko zamiast klimatyzator stać w domu, bedzie z...

źródło: comment_16557294801xfXLk1wTqiPcFEAXG8DH8.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
Ten klimatyzator w pierwszym zdjęciu to jedyny dostępny który jest przenośny i pcha zimne powietrze do mieszkania kiedy stoi na zewnątrz, albo pcha ciepłe za okno a przez kratkę daje zimne.

Jednym słowem działa w dwie strony. Ten co dałes jako Twój nie ma takiej możliwości. Wyrzuca ciepłe rurą, a zimne daje przez tą klapke. Rury tam nie zamontujesz. (chyba że zrobisz prowizorkę jakąś)

Powietrze czerpie z pomieszczenia więc jest wwrażliwy na
  • Odpowiedz
@Wasky: Mam identyczny, robiłem prowizorkę z pudełka zbiorczego po piwach, tzn nasunałęm na górę pudełko, szczeliny zakleiłem taśmą malarską, na górze otwór na rurę i całość oklejona dodatkowo folią aluminiową razem z rurą. Później jak na pierwszym zdjęciu kupić kawałek szyby plexi i wyciąć otwór na rurę.
  • Odpowiedz